Niemiecki koncern Bayer zatrudni 400 specjalistów IT w Warszawieźródło: Materiały prasowe

Niemiecki koncern Bayer zatrudni 400 specjalistów IT w Warszawie

Orzech
Orzech
REKLAMA
Do 2022 roku niemiecki Bayer chce  zatrudnić 400 specjalistów w swoim warszawskim Digital Hubie. Przy ich pozyskiwaniu firma stawia na rekomendacje i uruchamia otwarty konkurs networkingowy, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni - nie tylko pracownicy firmy. Wykorzystując formę rekomendacji, firma planuje zatrudnić 80 osób do końca roku.
Za zakończoną sukcesem rekrutację na stanowisko specjalisty osoba rekomendująca nowego pracownika otrzyma 2 500 zł wypłacane po pierwszych trzech miesiącach pracy osoby poleconej. Ci, którzy skutecznie zarekomendują osoby na wyższe stanowisko będą mogli liczyć na premię w wysokości 4500 zł. W przypadku trzech poleceń, które zakończą się sukcesem, rekomendujący otrzymają 10 000 złotych.
– To konkurs dla tych, którzy zawsze marzyli o zostaniu "head hunterami" bez rezygnowania z obecnej pracy. To nie tylko szansa na polecenie znajomemu stanowiska w świetnej firmie, która dla wielu jest pracodawcą marzeń, ale i otrzymania wynagrodzenia – wyjaśnia HR business partner Digital Hubu Łukasz Olejniczak.  
– Zapraszamy specjalistów IT z doświadczeniem programistycznym, zajmujących się analizą danych, sztuczną inteligencją oraz uczeniem maszynowym – wyjaśnia dyrektor hubu Bogusław Tobiasz. -  Bayer działa w kluczowych obszarach życia każdego człowieka – zdrowia oraz żywności, dlatego nasza praca rzeczywiście przynosi zmianę dla świata: w myśl wizji "Health for All, Hunger for None". Stwarzamy szanse pracy przy projektach globalnych – z zespołami IT w Niemczech, USA i innych krajach. Oferujemy możliwości rozwoju w różnych obszarach: rozwiązań dla rolnictwa, zdrowia, wsparcia biznesu. Cenimy różnorodność i jesteśmy elastyczni - pracownicy mogą przez większość czasu pracować z dowolnego miejsca w Polsce – dodaje.
Warszawski Digital Hub uruchomiony został w lipcu 2021 roku. Centrum koncentruje się na opracowywaniu rozwiązań cyfrowych do zastosowań globalnych, w pierwszym etapie - dla rolnictwa.
Pracownicy w Warszawie będą ściśle współpracowali z zespołami istniejących centrów IT w NiemczechUSA i wielu innych krajach. Warszawski Digital Hub będzie częścią globalnej sieci firmy Bayer, której celem jest przyspieszenie cyfrowej transformacji tego przedsiębiorstwa.

Bayer poszukiwać będzie głównie programistówosób z doświadczeniem w uczeniu maszynowym, sztucznej inteligencji i badaniach operacyjnych. W Digital Hubie ma też pracować grupa ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Nowi pracownicy mają opracowywać rozwiązania cyfrowe z zakresu zdrowia rolnictwa.

Digital Hub zostanie zlokalizowany w warszawskim biurze firmy i będzie koncentrował się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań cyfrowych w wymiarze globalnym dla dywizji Crop Science, Pharmaceuticals i Consumer Health firmy Bayer.

Jak informuje prezes firmy Bayer w Europie Środkowo-Wschodniej Markus Baltzer – Polska to kraj o niezwykle dynamicznej gospodarce, a Polaków charakteryzuje imponujący talent do innowacji i nowych technologii, zwłaszcza w obszarach takich, jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. 

Bayer zamierza zakończyć rekrutację pracowników na większość stanowisk w nowym hubie w Warszawie do końca 2022 r. Chce również pod koniec maja br. zorganizować wirtualny hackathon, podczas którego specjaliści IT będą mogli pracować nad cyfrowymi rozwiązaniami w zakresie zdrowia i rolnictwa.

Bayer to międzynarodowa firma, której działalność skupia się na obszarach nauk life science, takich jak ochrona zdrowia i produkcja żywności. W roku podatkowym 2020 cała Grupa zatrudniała około 100 tys. osób, a inwestycje badania i rozwój sięgnęły kwoty 4,9 mld euro. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na zakup kolejnych nowych tramwajów. Jakie wybrano?
MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na 24 nowe tramwaje niskopodłogowe. Wybrano ofertę firmy PESA Byd...
Ponad 500 osób znajdzie pracę w nowej fabryce Valeo Siemens eAutomotive w Czechowicach-Dziedzicach
Valeo Siemens eAutomotive, czołowy dostawca silników i technologii do samochodów elektrycznych oraz...
W Gdańsku ruszyła budowa fabryki Northvolt. Będzie praca dla 500 osób
W Gdańsku, na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego, w pobliżu Portu Gdańsk i terminala kontene...
Bułgarska firma outsourcingowa Pontica Solutions postawiła na Kraków
Bułgarska firma Pontica Solutions świadcząca usługi z zakresu BPO (Business Process Outsourcing) i I...
W Krakowie powstaje kompleks Fabryczna City [FILM + ZDJĘCIA]
W dzielnicy Grzegórzki przy ul. Pokoju, Fabrycznej powstaje jeden z największych kompleksów biurowo-...
We Wrocławiu trwa przebudowa pierwszego fragmentu ulicy Pomorskiej [ZDJĘCIA]
We Wrocławiu trwa przebudowa pierwszego fragmentu ulicy Pomorskiej – od mostu Pomorskiego do ulicy C...
Sieć Badawcza Łukasiewicz i Politechnika Wrocławska przyspieszą rozwój technologiczny Dolnego Śląska
Politechnika Wrocławska dołącza do grona partnerów akademickich Sieci Badawczej Łukasiewicz. Współpr...
Katowice: Spółka SIG relokuje oddział i zwiększa najmowaną powierzchnię
Spółka SIG, która od ponad 25 lat oferuje na polskim rynku materiały budowlane, zdecydowała się na r...
Podsumowanie III kwartału 2021 roku na rynku powierzchni magazynowych w Polsce
W trzecim kwartale 2021 roku do użytku oddano prawie 1,08 mln mkw. powierzchni przemysłowej (w ramac...
Allegro powiększa swoje biura w Fabryce Norblina. Powierzchnia biurowa w całości wynajęta
Największy najemca Fabryki Norblina – grupa Allegro – zdecydował się powiększyć swoją dotychczasową...