Genpact Services inwestuje w Katowicach. Przybędzie prawie 300 nowych miejsc pracyźródło: pixabay.com

Genpact Services inwestuje w Katowicach. Przybędzie prawie 300 nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się w tym roku na zwiekszenie i poszerzenie swoich inwestycji w Katowicach. Tym razem jest to międzynarodowa firma Genpact Services, świadcząca m.in. usługi informatyczne i finansowo-księgowe.
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) poinformowała o wydaniu decyzji o wsparciu nowej inwestycji tej firmy w Katowicach. Polegać ona będzie na rozwoju usług w dziedzinie finansów i księgowości, w zakresie zarządzania wybranymi procesami biznesowymi dla globalnych klientów Grupy Genpact na  całym świecie. Dzięki rozbudowie swojego centrum BPO w tym mieście, Genpact Services zatrudni w przyszłym roku 286 nowych pracowników w katowickim biurze tej firmy.
– Kolejna firma z sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BPO) zdecydowała się na inwestycję w Katowicach ze wsparciem KSSE. Genpact Services Poland stworzy w Katowicach do końca przyszłego roku 286 nowych miejsc pracy w ramach rozbudowy katowickiego biura spółki – poinformował we wtorek na portalu społecznościowym Facebook prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Janusz Michałek.
REKLAMA
– Bardzo cieszymy się, że Katowice stają się coraz atrakcyjniejszym miejscem do lokowania inwestycji BPO i ICT. Liczymy na to, że w kolejnych latach wzrost inwestycji tego rodzaju będzie jeszcze większy – dodał prezes Michałek.
Genpact Services należy do wiodących światowych firm dostarczających usługi, technologie i narzędzia zarządzania procesami biznesowymi dla firm. Firma współpracuje aktualnie z ponad 800 klientami, korzystającymi m.in. z takich usług jak finanse i rachunkowość, zakupy i zarządzanie łańcuchem dostaw, ubezpieczenia i bankowość, obsługa klienta, aplikacje korporacyjne, zarządzanie zamówieniami i zarządzanie infrastrukturą IT.
Genpact Services dysponuje obecnie ponad 70 centrami operacyjnymi zlokalizowanymi w 20 krajach i zarządza aktualnie blisko 4,7 tys. procesami w 30 językach. Zatrudnia około 77 tys. pracowników. Głównymi klientami tej międzynarodowej firmy są podmioty z bankowości i finansów, sektorów motoryzacji, telekomunikacji, ubezpieczeń, logistyki i farmacji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA