Amerykański producent sprzętu medycznego zainwestuje 115,5 mln zł w Siemianowicach Śląskichźródło: pixabay.com

Amerykański producent sprzętu medycznego zainwestuje 115,5 mln zł w Siemianowicach Śląskich

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w województwie śląskim. Polski oddział amerykańskiej firmy zajmującej się produkcję sprzętu medycznego, Phillips Medisize Poland otrzymała decyzję o wsparciu działalności w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) i szykuje nową inwestycję.
W ramach nowego przedsięwzięcia w Polsce, spółka ta uruchomi nowy zakład produkcyjny w Siemianowicach Śląskich. Zamierza wytwarzać w nowej fabryce w tym mieście m.in urządzenia do zastosowania medycznego oraz sprzęt medyczny. Powstanie co najmniej 80 miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne wyniosą 115,5 mln zł – poinformowała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.
REKLAMA
Phillips Medisize to amerykańska firma założona w 1964 roku w Phillips w stanie Wisconsin Phillips Medisize. Specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji specjalistycznych narzędzi i sprzętów medycznych, w tym systemów do podawania leków oraz urządzeń do diagnostyki. Firma zatrudnia aktualnie około 5 tys. pracowników w 26 lokalizacjach w 10 krajach. W 2016 roku Phillips Medisize został przejęty przez Molex.
Inwestycja w Siemianowicach Śląskich to kolejne przedsięwzięcie, które w ostatnich dniach otrzymało decyzję o wsparciu KSSE. Wcześniej przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej  poinformowali, że międzynarodowa firma Genpact Services, świadcząca m.in. usługi informatyczne i finansowo-księgowe, zamierza w najbliższym roku stworzyć w Katowicach 286 miejsc pracy, rozbudowując swoje biuro w stolicy Górnego Śląska.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA