FagorMastercook zainwestuje we Wrocławiu ponad 6 mln euro

FagorMastercook zainwestuje we Wrocławiu ponad 6 mln euro

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Dwie nowe linie produkcyjne uruchomi w swojej wrocławskiej fabryce firma FagorMastercook. Inwestycja pochłonie ponad 6 mln euro, a jej zakończenie planowane jest na 2013 r. Stworzenie nowej platformy nie przełoży się na zatrudnienie w zakładzie.

Dzięki uruchomieniu nowych linii produkcyjnych: jednej dla modeli o szerokości 50 cm, a drugiej dla urządzeń o rozmiarze 60 cm w fabryce będzie można zastosować pełną standaryzację wykorzystania komponentów, stosowanych przy wytwarzaniu piekarników i płyt w kuchniach wolnostojących. Ujednolicenie to obejmie ok. 60-70% elementów.

A standaryzacja umożliwi z kolei obniżenie kosztów i modernizację produkcji. Gdy inwestycja zakończy się, we wrocławskim zakładzie dziennie będzie powstawać 2 tys. sztuk kuchni i piekarników.

- Mamy bardzo konkretny plan działań. Poprzez wprowadzenie nowej platformy uzyskamy znaczną obniżkę kosztów. Proces ten umożliwi nam także szeroką implementację najnowszych rozwiązań w kategorii sprzętu do gotowania. Dzięki temu, urządzenia z innowacyjnymi rozwiązaniami jak samoczyszczenie pyrolityczne w piekarnikach czy płyta indukcyjna w kuchniach wolnostojących, będą dostępne nie tylko w jednostkowych modelach, ale w niemal całym asortymencie - mówi Ireneusz Bartnikowski, Prezes Zarządu FagorMastercook.

Inwestycja we wrocławskiej fabryce sprzętu kuchennego jest warta 6 230 740 euro. Proces przygotowywania nowych linii produkcyjnych potrwa do 2013 r.

FagorMastercook posiada na terenie Wrocławia cztery fabryki - sprzętu kuchennego, pralek, lodówek oraz tłocznię. W 2010 r. spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie niemal 900 mln zł. Liczba wyprodukowanego sprzętu w fabrykach we Wrocławiu wyniosła w ubiegłym roku blisko 2 mln sztuk.

Firma jest członkiem międzynarodowej Grupy Fagor, będącej w piątce czołowych producentów sprzętu AGD w Europie, która z kolei należy do Korporacji Mondragon, skupiającej 270 firm przemysłowych.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA