Niemiecki koncern BSH zwiększy zatrudnienie we wrocławskich fabrykachźródło: Materiały prasowe

Niemiecki koncern BSH zwiększy zatrudnienie we wrocławskich fabrykach

REKLAMA
Niemiecki koncern BSH Bosch und Siemens Hausgeräte po raz kolejny inwestuje we Wrocławiu. Firma w swoich fabrykach lodówek i piekarników we Wrocławiu planuje zatrudnić 100 nowych pracowników. Nowo zatrudnione osoby mają pracować na stanowiskach związanych z produkcją, transportem wewnętrznym oraz logistyką.
Przypomnijmy, niemiecki koncern BSH przejął od hiszpańskiej firmy FagorMastercook dawną fabrykę kuchenek Wrozametu. W 2017 roku otworzył we Wrocławiu dwie fabryki: piekarników i lodówek. W rozwój obu fabryk zainwestowano dotychczas ponad 500 mln zł. Firma posiada również duże centrum logistyczne o powierzchni 30 tys. mkw., które obsługuje oba wrocławskie zakłady produkcyjne i zajmuje się dystrybucją urządzeń wyprodukowanych we wrocławskich zakładach do klientów z niemal całej Europy. Centrum jest wyposażone w bocznicę kolejową, którą są transportowane lodówki i piekarniki eksportowane za granicę.
REKLAMA
BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku sprzęt AGD marek Bosch, Siemens, Gaggenau i Zelmer. BSH posiada w Polsce sześć fabryk, w tym dwie we Wrocławiu, gdzie produkowane są piekarniki i lodówki.

W stolicy Dolnego Śląska firma zatrudnia już ponad 1000 pracowników. Łączne nakłady inwestycyjne wyniosły do tej pory 500 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA