Niemiecki koncern BSH zapowiada nowe inwestycje i wzrost zatrudnienia we Wrocławiufot. Orzech

Niemiecki koncern BSH zapowiada nowe inwestycje i wzrost zatrudnienia we Wrocławiu

REKLAMA
Niemiecki koncern BSH, posiadający we Wrocławiu przy ul. Żmigrodzkiej swoje fabryki AGD (lodówek i piekarników) zapowiada dalsze zwiększanie produkcji i zatrudnienia oraz kolejne inwestycje.
Spółka BSH, największy europejski producent AGD, w swoich zakładach przy ul. Żmigrodzkiej, bije kolejne rekordy produkcji. 4 października br. firma poinformowała, że we wrocławskich zakładach BSH właśnie wyprodukowano milion lodówek i niemal dwa miliony piekarników
Firma wprowadza nowoczesne rozwiązania z zakresu przemysłu 4.0. W fabryce piekarników są już pierwsze autonomiczne pojazdy dostarczające podzespoły do produkcji. Aby efektywniej wykorzystywać powierzchnię magazynową BSH będzie monitorować rozmieszczenie wyrobów gotowych za pomocą dronów.

W 2020 r. firma BSH otworzyła we Wrocławiu nowe centrum logistyczne o powierzchni 30 tys. mkw. z własną infrastrukturą kolejową. Z uwagi na dynamiczny rozwój, w 2022 r. BSH zamierza wynająć dodatkowy magazyn o powierzchni około 45 tys. mkw.
BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Niemiecka firma oferuje na polskim rynku AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau.
– Mamy co świętować, bo jak cztery lata temu zaczynaliśmy działalność we Wrocławiu, to mówiliśmy, że chcemy zatrudnić 500 osób. Dziś mamy już 1600 pracowników. Łączna wartość inwestycji BSH we Wrocławiu przekroczyła pół miliarda złotych. Wciąż się rozwijamy. Z naszych taśm zjechała milionowa lodówka i do końca roku chcemy mieć dwumilionowy piekarnik. Docelowo chcemy rocznie produkować dwa miliony urządzeń. Zwiększając produkcję, myślimy także o strefie badawczo-rozwojowej we Wrocławiu. Tutaj już powstają rozwiązanie, które później mają zastosowanie w naszych zakładach na świecie – informuje Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego w Polsce.
REKLAMA
W związku z dużym rozwojem produkcji we Wrocławiu BSH cały czas poszukuje nowych pracowników do swoich fabryk we Wrocławiu. Miesięcznie, firma może zatrudnić nawet kilkadziesiąt osób.
Koncern BSH od wielu lat wspiera organizacje charytatywne i lokalne społeczności w miastach, w których prowadzi działalność. Wśród stałych beneficjentów spółki jest np. wrocławska Fundacja Tobiaszki (na wrocławskich Karłowicach prowadzą m.in. świetlicę środowiskową dla dzieci), do której trafiła symboliczna milionowa lodówka i piekarnik.
W 2020 roku firma BSH w ramach akcji #BoschwPogotowiu przekazała także placówkom medycznym walczącym z koronawirusem sprzęt AGD o wartości miliona złotych. Z tego wiele urządzeń trafiło do publicznych placówek leczniczych na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego.
BSH dba także o ekologię. W 2021 r. firma posadziła około 100 drzew i wybudowała 600 metrów ścieżki rowerowej i chodnika w pobliżu swoich fabryk zlokalizowanych przy ulicy Żmigrodzkiej

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA