Proma Polska zainwestuje w Żorach. Będą nowe miejsca pracyźródło: pixabay.com

Proma Polska zainwestuje w Żorach. Będą nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Czołowy producent i dystrybutor maszyn i urządzeń zainwestuje ponad 100 mln zł na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Firma zdecydowała się ulokować swoją inwestycję w Żorach.
Inwestor otrzymał od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej decyzję o wsparciu inwestycji.
– Gratuluje prezesowi Luigi Martena z firmy Proma, która zdecydowała się na wzmocnienie swojej pozycji na polskim rynku. Inwestycja w Żorach przyczyni do powstania co najmniej 80 nowych miejsc pracy, przy kosztach inwestycji ponad 100 mln zł – poinformował prezes Katowickiej SSE dr Janusz Michałek.
REKLAMA
Proma Polska jest firmą z 20-letnią tradycją. Jest europejskim producentem i dystrybutorem maszyn i narzędzi pod marką własną Prima.
Proma Polska Sp. z o.o. powstała w 2001 roku jako polski oddział czeskiej firmy Proma CZ s.r.o. Pierwszy raz spółka zaprezentowała się w czerwcu 2001 na Targach Mach-Tool w Poznaniu. Siedziba polskiego oddziału znajduje się w miejscowości Byków pod Wrocławiem.
W ofercie firmy są maszyny do obróbki drewna, metalu, blachy: w tym frezarki, tokarki, piły, przecinarki, strugarki, szlifierki, giętarki oraz elektronarzędzia, narzędzia warsztatowe, ogrodowe, agregaty prądotwórcze i wiele innych produktów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA