Kampol zainwestuje w gminie Miękinia

Kampol zainwestuje w gminie Miękinia

Aglomeracja Wrocławska
Orzech
Orzech
REKLAMA
W marcu przyszłego roku w Miękini rozpocznie swoją działalność inwestor, który zdecydował się przenieść swoją działalność ze Środy Śląskiej.
Nowym inwestorem będzie polska firma Kampol, która zajmuje się sprzedażą opakowań drewnianych oraz wszelkich nośników używanych w branży logistycznej. Firma zajmuje się też transportem i logistyką.

W Mięknini jest dobry klimat dla inwestorów i inwestycji
Kampol zdecydował się przenieść swoją działalność do Miękini, ze względu na problemy ze znalezieniem odpowiedniej, nowej działki w Środzie Śląskiej. Wcześniej zajmowany teren nie należał bowiem do firmy, a był własnością innego podmiotu gospodarczego. Firma, nie chcąc inwestować na nie swoim gruncie, poczyniła odpowiednie starania o jego wykup oraz o zmiany w zapisach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wniosek Kampolu został jednak odrzucony. 
Nie zniechęciło to jednak inwestora, który zainteresowany był również zakupem innej działki położonej na terenie gminy Środa Śląska. 
Po ponad miesięcznym okresie oczekiwania na ofertę ze strony gminy Środa Śląska przedstawiciele Kampola udali się do Miękini na spotkanie z wójtem Grzegorczynem. 
REKLAMA

Pozytywne podejście do przyszłych inwestorów oraz chęć pomocy przy ściągnięciu Kampola do Miękini, sprawiło, że inwestor rozpoczął poszukiwania działki na terenie gminy Miękinia. Dodatkowo na następnym spotkaniu z przedstawicielami gminy Miękinia, przedstawiciele Kampolu otrzymali zapewnienia dotyczące doprowadzenia mediów oraz budowy drogi dojazdowej do działki, na której zamierzają zainwestować, co definitywnie przesądziło o podjęciu decyzji o zakupie działki w Miękini oraz przeniesieniu całej dotychczasowej działalności ze Środy Śląskiej na teren gminy Miękinia.

Miękinia zyska
W wyniku inwestycji Kampola na terenie gminy, budżet Miękini zyska, bowiem firma – oprócz podatku od nieruchomości – odprowadza także podatek od środków transportu, posiadając flotę swoich własnych samochodów ciężarowych.
Powstaną nowe miejsca pracy

Kampol zmieni lokalizację, ale dotychczasowi pracownicy pozostaną na swoich dotychczasowych stanowiskach. Jednak inwestor deklaruje też nowe miejsca pracy. Na początek mowa jest o 13 dodatkowych etatach.
Budowa nowej siedziby Kampola już trwa. Do końca tego roku powstanie budynek biurowy z zapleczem socjalnym i hala produkcyjna. Całkowite przeniesienie działalności Kampol planuje na marzec przyszłego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA