W Żorach powstanie druga fabryka Simoldes Plasticos w Polsce źródło: Materiały inwestora

W Żorach powstanie druga fabryka Simoldes Plasticos w Polsce

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
W Żorach swoją drugą fabrykę w Polsce wybuduje portugalska firma Simoldes Plasticos. 7 maja br. w urzędzie miasta Żory została podpisana umowa zakupu działki o powierzchni 7,4 hektara przez spółkę Simoldes Plasticos Polska Sp. z o.o.
Inwestor planuje budowę hali produkcyjnej o powierzchni prawie 15 tys. mkw. Firma planuje zatrudnić co najmniej 100 pracowników. W ramach inwestycji Simoldes Plasticos ma ponieść nakłady w wysokości co najmniej 89 mln złotych. 
Materiały inwestora
Budowa zakładu produkcyjnego w Żorach ma się rozpocząć na początku czerwca, a pierwsze uruchomienie produkcji zaplanowano już na październik bieżącego roku. Inwestor zakłada w przyszłości rozbudowę zakładu w Żorach.
REKLAMA
Materiały inwestora

O inwestorze:

Simoldes Plasticos Polska Sp. z o.o. działa od 2003 roku na Dolnym Śląsku. Zakład znajdujący się w Jelczu-Laskowicach zatrudnia obecnie ponad 600 pracowników. Produkuje komponenty z tworzyw sztucznych wytwarzane metodą wtryskową – wewnętrzne i zewnętrze elementy samochodu, takie jak np. słupki, elementy bagażnika, nadkola i panele drzwiowe. Wśród klientów spółki są m.in. Volkswagen, Audi, Stellantis, Skoda czy Seat.
Simoldes Group, w którego skład wchodzi Simoldes Plasticos, zostało założone w 1959 roku z siedzibą w Oliveira de Azemeis w Portugalii. Jest to firma, której udziały od początku w całości pozostają w rękach rodziny Rodrigues. Simoldes Group zatrudnia łącznie ponad 6 tys. osób, a główna działalność przemysłowa Grupy dzieli się na produkcję elementów plastikowych i produkcję narzędzi przemysłowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA