Capgemini zwiększy zatrudnienie w swoich centrach IT we Wrocławiu i Poznaniufot. Jakub Zazula

Capgemini zwiększy zatrudnienie w swoich centrach IT we Wrocławiu i Poznaniu

Orzech
Orzech
REKLAMA
Ponad 300 nowych pracowników planuje zatrudnić Capgemini w Software Solutions Center, które ma swoje siedziby we Wrocławiu i w Poznaniu. Capgemini jest obecne we Wrocławiu od 17 lat. W Poznaniu działa od 2016 roku. 
W związku z dużym rozwojem firmy w Polsce, planuje tylko w tym roku zwiększyć zatrudnienie o kolejne ponad 300 nowych osób.
- Każdego dnia obserwujemy rozwój i ogromny potencjał IT, nic zatem dziwnego, że rynek nieustannie poszukuje specjalistów w tej dziedzinie. Branża IT jest jedną z dominujących w pozytywnym trendzie branż w obecnym kryzysie wywołanym pandemią. Zapotrzebowanie na rozwiązania IT stale rośnie, więc tak jak w 2020 r. zwiększyliśmy zatrudnienie w Software Solutions Center, tak też w 2021 r. planujemy zwiększyć liczbę naszych pracowników o ponad 300 osób - mówi Monika Cwynar-Kępa, HR dyrektor, Software Solutions Center, Capgemini.
- Wśród poszukiwanych specjalistów znajdują się programiści pracujący z technologiami cloudowymi, mikroserwisami, językami obiektowymi tj. Java, .NET, ale także specjaliści od aplikacji mobilnych, czy też testerzy oprogramowania. Zdecydowanie bardziej poszukujemy osób posiadających już doświadczenie w branży, jednak Capgemini jest także otwarte na kandydatów, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w IT - dodaje Monika Cwynar-Kępa.
REKLAMA
Capgemini do swoich centrów we Wrocławiu i Poznaniu poszukuje aktualnie programistów i architektów IT. Testerzy w Capgemini mają możliwość pracy z technologiami najwyższej jakości. Wśród ofert pracy nie brakuje właśnie tych stanowisk – zwłaszcza dla osób, które już nabyły doświadczenie w IT. Firmie bardzo zależy też na pozyskaniu osób posługujących się językami angielskim lub niemieckim. Jest to konieczne w projektach, które prowadzi dla swoich klientów z USA, UK, czy też z Niemiec.
Aktualnie praca w Capgemini Software Solutions Center przebiega w modelu hybrydowym. Taki model pracy zapewnia dużą elastyczność tak dla pracodawcy jak i dla pracowników. Warto jednak podkreślić, że przez cały czas biura we Wrocławiu i w Poznaniu Capgemini pozostawały otwarte, więc jeśli pracownicy preferują pracę bezpośrednio z siedziby firmy, nieustannie mają taką możliwość.
Na koniec 2020 roku we Wrocławiu istniało blisko 200 centrów biznesowych, które zatrudniały ponad 52 tys. osób, w tym ponad 25 proc. specjalistów IT.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA