DODAJ

Wrocław: Biurowiec Diamentum Office niemal w całości wynajęty

Biura / Wrocław
Wrocław: Biurowiec Diamentum Office
Orzech
2018-08-09 18:29:01
W oddanym do użytku w maju biurowcu Diamentum Office we Wrocławiu wynajęto i zarezerwowano już ponad 80 proc. powierzchni. Inwestorem i generalnym wykonawcą budynku zlokalizowanego przy ulicy Robotniczej jest Cavatina Holding S.A.

Dwie najnowsze umowy najmu w tym budynku podpisały dwie firmy technologiczne. Gigaset Communications Polska – polski oddział międzynarodowej korporacji Gigaset AG, z główną siedzibą w Monachium, jeden z największych producentów telefonów bezprzewodowych i telefonów DECT, wynajął biuro o powierzchni 1955 mkw. Z kolei Pattonair Poland, brytyjska firma zarządzająca łańcuchem dostaw dla przemysłu lotniczego i obronnego zdecydowała się na wynajęcie biura o powierzchni 730 mkw.

Diamentum Office to nowy siedmiopiętrowy biurowiec z 9291 mkw. powierzchni biurowej i 100 miejsc parkingowych, powstający przy ul. Robotniczej we Wrocławiu. Budynek ma być certyfikowany w wielokryterialnym systemie oceny budynków BREEAM – na poziomie Very Good.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada studio Cavatina & Partners należące do Cavatina Holding S.A. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację jest międzynarodowa firma doradcza CBRE.

mat. inwestora

O inwestorze: 

Grupa Cavatina skupia aktywność w segmencie biurowym jaką realizuje pan Michał Dziuda główny udziałowiec holdingu Murapol, a zarazem jego wieloletni prezes zarządu, a następnie przewodniczący rady nadzorczej. Powyższy segment biurowy jako projekt autorski pana Michała Dziudy w aspekcie kapitałowym stanowi odrębne przedsięwzięcie biznesowe i nie jest zależny od holdingu Murapol.
Grupa zapoczątkowała swoją aktywność w segmencie biurowym w Krakowie trzy-etapowym projektem Equal Business Park, którego łączna powierzchnia najmu wynosi ponad 48 tys. mkw., a następnie w szybkim tempie zwiększyła skalę aktywnych projektów do ponad 100 tys. mkw. GLA. Obecnie grupa Cavatina jest w trakcie akwizycji nowych nieruchomości w ramach, których planuje począwszy od 2 kw. 2018 r. rozpocząć budowę kolejnych biurowców w 5 największych miastach polski, po których ukończeniu prognozowane jest przekroczenie przez grupę progu 250 tys. mkw. GLA w odniesieniu do wybudowanych obiektów.
Powyższe tempo rozwoju grupy Cavatina możliwe jest zarówno dzięki dużemu doświadczeniu właściciela grupy, który uprzednio w ciągu 15 lat zbudował jeden z największych holdingów nieruchomościowych w Polsce, jak również dzięki unikatowemu systemowi budżetowania pozwalającemu na osiąganie ponadprzeciętnych marż na realizowanych projektach. Powyższe czynniki w połączeniu z dysponowaniem przez grupę i jej właściciela aktywem w postaci akcji holdingu Murapol stanowiących element zabezpieczający, którego wartość przekracza 200 mln zł sprawiają, że grupa Cavatina posiada realne możliwości realizacji swoich zamierzeń.