Nokia Siemens Networks otworzy centrum R&D w nowym biurowcu na Strzegomskiej?

Nokia Siemens Networks otworzy centrum R&D w nowym biurowcu na Strzegomskiej?

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Prawdopodobnie to właśnie gigant technologii mobilnych jest nowym najemcą powierzchni w Green Towers, który otworzy tam swój dział badań i rozwoju. Informacji tych nie chcą jednak póki co potwierdzić przedstawiciele Nokia Siemens Networks.

O nowym najemcy w Green Towers poinformowała w komunikacie prasowym Skanska.

- Międzynarodowa korporacja i jeden z największych pracodawców we Wrocławiu, który ulokuje w Green Towers swój dział badań i rozwoju, zajmie w obu budynkach zielonego biurowca w sumie 14 400 m2 (3 900 m2 w budynku A oraz 10 500 m2 w budynku B). Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield – czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele dewelopera nie chcieli zdradzić, kim jest owy najemca. Udało nam się nieoficjalnie ustalić, że chodzi najprawdopodobniej o giganta technologii mobilnych – firmę Nokia Siemens Networks.

Informacji tych nie potwierdza Andrzej Stylinski, odpowiadający w NSN za komunikację.

- Aktualnie nie mam nic do powiedzenia na ten temat – stwierdza krótko Andrzej Stylinski.


Wynajęcie nowych powierzchni może mieć związek z ambitnymi planami firmy związanymi z Wrocławiem. Przypomnijmy, w najbliższym czasie pracę we wrocławskim centrum Nokia Siemens Networks znajdzie dwieście osób.

- Wrocławskie centrum otrzymało nową, niezwykle ważną rolę. Staliśmy się drugim, po indyjskim Bangalore, centrum oprogramowania i inżynierii NSN na świecie – tłumaczy Holger Herzog, szef centrum Nokia Siemens Networks we Wrocławiu.

Dlatego firma szuka nowych pracowników. We Wrocławiu w NSN pracuje już teraz ponad 1650 osób, a w najbliższym czasie ta liczba wzrośnie. Poszukiwani są przede wszystkim inżynierowie i programiści z wrocławskich uczelni.

- To nie są plany. Już prowadzimy rekrutację 200 nowych pracowników. Chcemy ich zatrudnić tak szybko, jak to będzie możliwe – podkreśla Holger Herzog.

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA