Gigant technologii mobilnych zatrudnia we Wrocławiu. Potrzeba 200 inżynierów

Gigant technologii mobilnych zatrudnia we Wrocławiu. Potrzeba 200 inżynierów

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Dwieście osób, głównie inżynierów i programistów, znajdzie w najbliższym czasie pracę we wrocławskim centrum Nokia Siemens Network. Rekrutacja właśnie ruszyła, a oddział NSN w stolicy Dolnego Śląska jest już czwartym co do wielkości centrum technologicznym firmy na świecie i największym w Polsce centrum badawczo-rozwojowym w sektorze teleinformatyki.

Centrum Nokia Siemens Network we Wrocławiu zajmuje się przede wszystkim rozwojem oprogramowania dla smartfonów i sieci komórkowych. Teraz przed oddziałem NSN pojawiły się nowe zadania. Firma chce skoncentrować się na dostarczaniu najlepszych technologii mobilnych na świecie, które pozwolą operatorom zaoferować najwyższej jakości usługi bezprzewodowe.

- Wrocławskie centrum otrzymało nową, niezwykle ważną rolę. Staliśmy się drugim, po indyjskim Bangalore, centrum oprogramowania i inżynierii NSN na świecie - tłumaczy Holger Herzog, szef centrum Nokia Siemens Network we Wrocławiu.

Dlatego firma szuka nowych pracowników. We Wrocławiu w NSN pracuje już teraz ponad 1650 osób, a w najbliższym czasie ta liczba wzrośnie. Poszukiwani są przede wszystkim inżynierowie i programiści z wrocławskich uczelni.

- To nie są plany. Już prowadzimy rekrutację 200 nowych pracowników. Chcemy ich zatrudnić tak szybko, jak to będzie możliwe - podkreśla Holger Herzog.


Wrocławscy inżynierowie z NSN biorą udział m.in. w pracach przy rozwiązaniu związanym z architekturą sieci, nazwanym Liquid Net.

- Liquid Net doskonale integruje wszystkie elementy sieci i technologie, ale zarazem uwalnia elementy sieci ze sztywnych struktur tradycyjnej architektury sieciowej i pozwala na to, by sieć płynnie dostosowywała się do potrzeb użytkowników - wyjaśnia Holger Herzog.

Centrum firmy w stolicy Dolnego Śląska jest jednym z czterech największych centrów technologicznych NSN na świecie.

- Wrocławskie centrum Nokia Siemens Network jest także największym centrum badawczo-rozwojowym w Polsce w sektorze informacji i telekomunikacji, a dzięki zatrudnieniu nowych pracowników stanie się zdecydowanym liderem w naszym kraju - dodaje prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA