Altimi zatrudni w 2017 roku 100 nowych specjalistów IT

Altimi zatrudni w 2017 roku 100 nowych specjalistów IT

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Altimi, wrocławski software house, w 2017 roku planuje zatrudnić 100 specjalistów IT. Firma realizuje projekty w obszarze aplikacji mobilnych, webowych, embedded, QA czy IoT. Aktualnie zatrudnia już ponad 200 osób.
Firma wyrosła na bazie przedsiębiorstwa założonego we Wrocławiu w roku 2003 przez Tomasza Podobę i Aleksandra Lewickiego. Altimi może pochwalić się licznymi przykładami rozwiązań opracowanych dla firm z wielu krajów Europy, m.in. z Niemiec, Szwajcarii, Danii, a nawet Islandii.
Plany Altimi na 2017 rok to efekt dużego zapotrzebowania na rozwiązania IT, a co się z tym wiąże – licznych zapytań ze strony klientów z Polski i krajów Europy Zachodniej. Altimi chce poszerzyć bazę doświadczeń i wzmocnić obecne kompetencje, m.in. poprzez wzrost zatrudnienia. 
REKLAMA
Swoją ofertę kieruje głównie do developerów, testerów, project managerów – zarówno do studentów i absolwentów kierunków informatycznych, jak i osób z dużym doświadczeniem, które szukają nowych możliwości rozwoju w takich technologiach, jak np. Java, JavaScript, C++, iOS.
To właśnie Wrocław, obok Warszawy i Krakowa, zatrudnia najwięcej specjalistów w Polsce i jest jednym z największych centrów edukacyjnych w naszym kraju. Z badań przeprowadzonych przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i firmy HRK S.A wynika, że w samym 2015 roku kierunki informatyczne na wrocławskich uczelniach ukończyło 2 524 absolwentów. 
Z kolei w blisko 200 dolnośląskich firmach IT pracuje łącznie już ponad 20 tys. osób. W 2017 roku liczba miejsc pracy ma zwiększyć się nawet o kilka tysięcy. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA