Etteplan zwiększa zatrudnienie w swoim centrum badawczo-rozwojowym

Etteplan zwiększa zatrudnienie w swoim centrum badawczo-rozwojowym

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Międzynarodowe biuro projektowe R&D (Badania i Rozwój) Etteplan stawia na rozwój i rozbudowę swojego wrocławskiego centrum. Firma ta jest spółką notowaną na giełdzie w Helsinkach i wchodzi w skład indeksu NASDAQ OMX Helsinki od roku 2000.
We wrocławskim biurze Etteplan pracuje obecnie ponad 150 wysokiej klasy inżynierów. Zespół wciąż się jednak powiększa: średnio o 4 nowych inżynierów miesięcznie. Do końca 2017 roku we Wrocławiu ma pracować 200 inżynierów. Dlatego też firma właśnie szuka nowego biura i planuje przeprowadzkę jeszcze w tym roku. Obecnie Etteplan dysponuje we Wrocławiu biurem o powierzchni 1000 m kw., a zamierza wynająć około 2000 m kw. Aktualnie siedziba firmy znajduje się na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego przy ulicy Muchoborskiej 18.
Etteplan jest międzynarodowym biurem projektowym R&D zajmującym się systemami wbudowanymi dla różnych sektorów gospodarki, takich jak np: przemysł, telekomunikacja, branża zbrojeniowa, medycyna, motoryzacja, automatyka budynków i AGD. Firma powstała w 1983 roku i obecnie ma swoje biura w 8 krajach świata: Szwecji, Finlandii, Niemczech, Holandii, Rosji, Chinach, USA i Polsce gdzie łącznie zatrudnia ponad 2500 specjalistów. Polski oddział z siedzibą we Wrocławiu do 2016 roku, gdy nastąpiło przejęcie, działał pod nazwą Espotel.
Etteplan jest dostawcą usług inżynieryjnych począwszy od stworzenia koncepcji poprzez projektowanie systemów wbudowanych, oprogramowania, systemów monitorowania jakości produkowanych urządzeń z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy technologicznych. Utrzymanie pozycji lidera w branży, umożliwia bliska współpraca między innymi z takimi partnerami technologicznymi jak IBM, ARM czy National Instruments oraz długoletnie doświadczenie w projektowaniu systemów i układów elektronicznych. Owocna współpraca z dotychczasowymi Partnerami zaowocowała szerokim spektrum klientów międzynarodowych z różnych branż i specjalności.
REKLAMA
Polski oddział Etteplan prowadzi wszechstronną działalność: od opracowywania koncepcji, poprzez projekty sprzętu i oprogramowania, aż po testy, wraz z zarządzeniem projektem. We wrocławskim centrum R&D Etteplan najliczniej reprezentowani są inżynierowie oprogramowania. W centrum pracują także i specjaliści od hardware’u oraz mechanicy, a od około miesiąca we Wrocławiu rozwijany jest nowy dział dokumentacji technicznej. 
Dzięki utworzeniu niedawno działu dokumentacji technicznej, polskie biuro Etteplan w stolicy Dolnego Śląska jest aktualnie jedynym oddziałem w Europie Środkowej, który oferuje pełne i kompletne portfolio usług. Specjalizacją inżynierów z Wrocławia jest jednak obszar embedded oraz tzw. Internet rzeczy (IoT – Internet of Things).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA