IFM Ecolink otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowe

IFM Ecolink otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowe

Opole
Orzech
Orzech
REKLAMA
100 inżynierów może znaleźć pracę w Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy IFM Ecolink, które zostało otwarte w Opolu. Firma podpisała również umowę o współpracy z Politechniką Opolską. W centrum projektowane i patentowane będą rozwiązania, które następnie zostaną wdrożone w zakładzie produkcyjnym działającym w podstrefie Opole Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park".
IFM to niemiecki producent elementów automatyki przemysłowej, który posiada swoje fabryki w 70 krajach na całym świecie. W 2011 roku firma zdecydowała się na inwestycje w opolskiej podstrefie WSSE. Już wówczas, w planach firmy była budowa ośrodka badawczego-rozwojowego w Opolu.
Centrum Badawczo-Rozwojowe zajmuje powierzchnię 3,7 tys. m kw. Zlokalizowane zostało w bezpośrednim sąsiedztwie fabryki IFM w Opolu. Pracuje w nim aktualnie 20 inżynierów. Docelowo zatrudnienie wzrosnąć ma nawet do 100 programistów i projektantów, którzy pracować będą nad nowymi rozwiązaniami i patentami.
REKLAMA
IFM podpisał również umowę o współpracy z Politechniką Opolską. Firma wyposażyła również uczelnię w specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu studenci pracować będą na urządzeniach wykorzystywanych w zakładzie produkcyjnym.
IFM jest w trakcie realizacji kolejnego, już trzeciego projektu inwestycyjnego w WSSE "Invest-Park". Inwestycja polega na rozbudowie hali produkcyjnej o kolejne 4 tys. m2. W obiekcie mają być wdrażane efekty prac Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Artykuł opracowany na podstawie materiałów WSSE "Invest-Park".

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA