Duńska firma Leo Pharma chce zwiększyć swoją inwestycję w Gdańskuźródło: Skanska S.A.

Duńska firma Leo Pharma chce zwiększyć swoją inwestycję w Gdańsku

Orzech
Orzech
Wave
adresGdańsk, Grunwaldzka 347
inwestorSkanska Property Poland Sp. z o.o.
projektantMedusa Group
REKLAMA
LEO Pharma, lider dermatologii medycznej, który pod koniec 2020 roku poinformował oficjalnie o utworzeniu Globalnego Centrum Usług Biznesowych w Gdańsku, zdecydował się o jego dalszym rozwoju.. Nowe centrum będzie początkowo koncentrować się w obrębie Globalnego Łańcucha Dostaw oraz Zamówień. Do końca 2022 roku LEO Pharma przewiduje zatrudnienie kolejnych 200 pracowników.
LEO Pharma Business Service Center sp. z o. o. wywodząca się z międzynarodowej duńskiej firmy farmaceutycznej LEO Pharma A/S pierwotnie zakładała utworzenie w Gdańsku 100 osobowego zespołu. Teraz jednak myśli o znacznym rozwoju swojego polskiego oddziału.
- Trójmiasto oferuje doskonały dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz nowoczesne zaplecze biznesowe - powiedział Klaas Venborg Wiceprezes LEO Pharma, Global Business Service Center sp. z o.o. pod koniec 2020 roku, podczas informowania o ulokowaniu się Lei Pharma A/S w Gdańsku. 
Firma zlokalizuje swój polski oddział w Gdańsku, w najnowszym biurowcu Skanska - Wave. Wynajmie w nim 1500 mkw.
LEO Pharma jest liderem w dermatologii medycznej z solidnym zapleczem badawczo-rozwojowym i szeroką gamą terapii. Założona w 1908 r. firma poświęciła dziesięciolecia badań i rozwoju, aby posunąć naprzód naukę dermatologii, wyznaczając nowe standardy opieki nad osobami cierpiącymi na choroby skórne. Główną siedzibą LEO Pharma jest Dania. Na całym świecie firma zatrudnia obecnie 6 tys. osób obsługujących 92 miliony pacjentów w 130 krajach. W pierwszym kwartale tego roku firma wprowadzi się do gdańskiego biurowca Wave. W procesie wynajmu doradzali konsultanci z CBRE.
REKLAMA
Firma będzie miała do dyspozycji ponad 1500 mkw. powierzchni biurowej, wraz z imponującym widokiem z 10. piętra budynku. W Wave uruchomi swoje globalne centrum usług biznesowych, które początkowo będzie zajmować się łańcuchem międzynarodowych dostaw i zamówień. Następnie jego działalność zostanie rozszerzona o dział finansowy i HR. W pierwszej fazie, LEO Pharma planuje zbudować nowy zespół, składający się z 75 pracowników. 
– Bardzo się cieszymy, że LEO Pharma wybrała właśnie Wave na swoją siedzibę w Gdańsku. Biura nie są dziś mniej ważne – zmienia się jedynie ich przeznaczenie. Będą one miejscem budowania zespołu i staną się częścią kultury organizacyjnej – podkreśla Eliza Jamrozik, Negocjator ds. Wynajmu w spółce biurowej Skanska. – W naszych budynkach stawiamy na komfort i dobre samopoczucie przyszłych użytkowników, co sprzyja kreatywności. Wdrożone rozwiązania technologiczne i certyfikaty środowiskowe pozwolą z kolei na bezpieczne i komfortowe korzystanie z powierzchni biurowych – dodaje Eliza Jamrozik.
– Wybraliśmy Trójmiasto ze względu na duże możliwości pozyskiwania talentów, imponującą infrastrukturę i nowoczesne zaplecze biurowe. Wave bardzo nam się podoba – ze swoim nowoczesnym podejściem do środowiska biurowego i zrównoważonym rozwojem, zgodnym z filozofią naszej organizacji. Układ i elastyczność biura będzie dobrze odpowiadać naszym nowym zespołom, jak również myśleniu o pracy zespołowej i współpracy. Gdy szukaliśmy odpowiedniego miejsca dla LEO Pharma, otrzymaliśmy ogromne wsparcie ze strony CBRE, a podejście Skanska było niezwykle profesjonalne. Wszystko to pozwoliło nam na realizację założonego celu w ambitnym terminie – przyznaje Klaas Venborg, Vice President, Global Business Service Center, LEO Pharma.
– Z przyjemnością doradzaliśmy firmie LEO Pharma. Trójmiejski rynek pracy zyskuje bardzo stabilnego i dobrze znanego inwestora z branży, która w dzisiejszych czasach jest niezwykle wartościowa. To ważne ze względu na długofalowe plany firmy i warunki, jakie stworzy swoim pracownikom. Gdańsk jest absolutnym liderem w skali kraju pod względem atrakcyjności dla skandynawskich inwestorów. Przedstawiciele LEO Pharma od samego początku poszukiwali pewnych charakterystycznych cech biur dostępnych na trójmiejskim rynku. Zaawansowana technologia budynku, jak również jego ekologiczny charakter, potwierdzony certyfikatem WELL, okazały się kluczem do podjęcia ostatecznej decyzji – podsumowuje Mariusz Wiśniewski, Dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych CBRE Polska.
Źródło: Skanska, Leo Pharma

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Wave

Wave A

Dostępna powierzchnia: 5436 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Od zaraz
 • klasa budynku: A
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 14.00
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/146.0
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • BMS
 • światłowód
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • recepcja
 • ochrona
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania