DODAJ

Wrocław: W pobliżu Rynku powstaną nowe apartamenty pod wynajem

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: W pobliżu Rynku
Mariusz Bartodziej
2019-10-31 15:14:26
W zabytkowym budynku przy zbiegu ulic Garbary i Kiełbaśniczej mieściła się siedziba upadłej już firmy remontowej Integer. Teraz wrocławska firma marketingowa Leo chce go przebudować i zmienić funkcję z biurowej na mieszkalną.

Spółka Leo Sp. z o.o. złożyła 5 września wniosek o pozwolenie na przebudowę budynku przy ul. Garbary 1 na Starym Mieście wraz ze zmianą sposobu użytkowania na obiekt zamieszkania zbiorowego (mogą to być np. apartamenty przeznaczone na wynajem). Projekt przygotowuje wrocławska pracownia Grupa 33_03.

Kamienica przy ul. Garbary 1 znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. Obecnie jest siedzibą biur i pracowni (mieściła się w niej firma remontowa Integer S.A., która zbankrutowała w tej dekadzie). Stoi na działce nr 26/13 o powierzchni 134 mkw.

Leo zajmuje się doradztwem marketingowym, kształtowaniem wizerunku, sprzedażą oraz księgowością. Współpracuje m.in. z Zamkiem Kliczków i Hotelem Tumskim. Nie odpowiada na nasze pytania dotyczące planowanego przedsięwzięcia.

UM Wrocławia

Investphoto.pl


Stare Miasto się zmienia

Przy zbiegu ul. Gabary i Więziennej szykuje się jeszcze jedna inwestycja hotelowa. Akme Zdzisław Wiśniewski Sp. z o.o. odkupił w ubiegłym roku od miasta teren o powierzchni blisko 500 mkw. Zapłacił ponad 3 mln zł nettoprzeszło dwa razy więcej, niż oczekiwał magistrat. Ta firma zrewitalizowała już kamienicę Pod Złotym Lwem przy ul. Garbary, tworząc apartamenty pod wynajem.

fot. Jakub Zazula


Przebudowa dobiega końca przy ul. Odrzańskiej. Chomar Invest Sp. z o.o. Sp. k. realizuje tam Odrzańską Residence, czyli budynek z blisko 20 apartamentami i restauracją. Istniejący budynek został nadbudowany. O szczegółach pisaliśmy w maju.

fot. Jakub Zazula


materiały inwestora


Na tym nie koniec inwestycji w ścisłym centrum. Na parkingu przy zbiegu ul. Szewskiej z placem Uniwersyteckim powstanie Muzeum Książąt Lubomirskich. W lipcu donosiliśmy o rozpoczęciu przez WXCA Sp. z o.o. prac projektowych. Całkowity koszt przedsięwzięcia to około 70 mln zł.

fot. investphoto.pl


Materiały inwestora


Za to w sierpniu zapowiadaliśmy, że miasto sprzeda zabytkowe kamienice przy ul. Uniwersyteckiej i pl. Uniwersyteckim. Jedna z nich jest wyremontowana.

UM Wrocławia


UM Wrocławia