Dolny Śląsk: Trwa rozbudowa fabryki LG Chem Energy pod Wrocławiem. W ciągu roku powstanie kolejnych 1200 miejsc pracyfot. Orzech

Dolny Śląsk: Trwa rozbudowa fabryki LG Chem Energy pod Wrocławiem. W ciągu roku powstanie kolejnych 1200 miejsc pracy

REKLAMA
Koreański gigant LG Chem Energy sukcesywnie rozbudowuje swoją nową fabrykę w Aglomeracji Wrocławskiej, w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce) i potrzebuje wykwalifikowanych kadr. Zakład rozbudowuje się i chce zwiększyć produkcję baterii do samochodów elektrycznych do 100 tysięcy rocznie. W ciągu najbliższych 12 miesięcy zamierza zatrudnić minimum 1200 nowych pracowników. Aktualnie trwa tam realizacja II i III etapu tej wielkiej inwestycji.
LG Chem Energy produkuje baterie litowo-jonowe do samochodów elektrycznych. Dzięki nowym technologiom auta będą mogły pokonywać dystans nawet do 320 kilometrów na jednym ładowaniu. Koreańczycy produkują baterie dla największych firm samochodowych: Volkswagena, Volvo, Audi, BMW. 
Fabryka w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych zatrudnia dziś już niemal 1700 osób. Firma oprócz osób z Wrocławia, Aglomeracji Wrocławskiej i Dolnego Śląska szuka pracowników również za wschodnią granicą, pomaga jej kilka firm rekrutacyjnych.
REKLAMA

Docelowo całkowita wartość nakładów inwestycyjnych ma wynieść blisko 6 mld zł. Fabryka zajmie obszar ok. 40 hektarów, a w jej murach będzie pracować po realizacji wszystkich trzech etapów 6 tys. osób (pod koniec 2020 roku). W firmach-kooperantach znajdzie docelowo pracę kolejne około 5 tys. osób. W tej chwili pewne są już inwestycje 8 kooperantów LG Chem Energy (blisko 500 mln zł inwestycji i minimum 1500 miejsc pracy). LG planuje też stworzenie ośrodka badawczo-rozwojowego przy fabryce LG Chem Energy Wrocław-Kobierzyce.

Kilka dni temu informowaliśmy na Investmap.pl o planach budowy przez LG Chem Energy drugiej podobnej wielkością fabryki baterii do e-aut, którą Koreańcycy zamierzają wybudować w Europie (według nieoficjalnych informacji na 90% będzie ona ulokowana w Polsce). Okazuje się, że do walki o tą inwestycję włączyło się kilka specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Na faworyta zaczyna podobno wyrastać Łódzka SSE i lokalizacja w samej Łodzi (jeszcze stosunkowo wysokie jak na Polskę bezrobocie, a co zatem idzie jest większa szansa na pozyskanie pracowników). Do gry włączyły się również Pomorska SSE i Starachowicka SSE.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA