Powstająca pod Wrocławiem największa na świecie fabryka akumulatorów do aut elektrycznych będzie jeszcze większaźródło: TSSE EuroPark Kobierzyce

Powstająca pod Wrocławiem największa na świecie fabryka akumulatorów do aut elektrycznych będzie jeszcze większa

REKLAMA
W Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem, w gminie Kobierzyce rozbudowywana jest największa fabryka baterii do aut elektrycznych na świecie. To jednak nie koniec inwestycji koreańskiego giganta LG w tą fabrykę. Inwestor właśnie dostał wsparcie finansowe od Polski na realizację kolejnego, IV etapu tego wielkiego przedsięwzięcia.
Cezariusz Lesisz - Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., wręczył Sukwon Choi - Prezesowi LG Energy Solution decyzję o wsparciu czwartego etapu budowy fabryki w gminie Kobierzyce. W wyniku jego realizacji całkowita kwota nakładów przekroczy 3,1 mld euro, a zatrudnienie sięgnie nawet 10 000 miejsc pracy. Po zakończeniu czwartego etapu inwestycji na terenie zarządzanego przez ARP S.A. parku przemysłowego w Kobierzycach powstanie największa fabryka akumulatorów EV na świecie o możliwościach produkcyjnych na poziomie 100 GWh.
ARP S.A.
REKLAMA
- Każdy inwestor jest dla nas ważny, a jego projekt interesujący. W ubiegłym roku wydaliśmy 56 decyzji o wsparciu inwestycji w zarządzanych przez nas strefach. To najwięcej decyzji spośród wszystkich instytucji zarządzających strefami. Jedną z nich jest decyzja o wsparciu LG Energy Solution - czołowego producenta akumulatorów EV. Dzięki temu w naszej strefie w Kobierzycach pod Wrocławiem powstaje największa fabryka akumulatorów EV na świecie. To inwestycja zagraniczna w strategicznej branży electromobility – mówi Cezariusz Lesisz, prezes ARP S.A.
LG Energy Solution (dawna nazwa firmy to LG Chem Energy) rozpoczęła pierwszą inwestycję w fabrykę akumulatorów EV w Polsce w roku 2016. Ze względu na znaczny wzrost zapotrzebowania na baterie do pojazdów elektrycznych kolejny etap rozpoczęto już w 2017 roku. Trzeci etap budowy ruszył wiosną 2019. Ma zakończyć się pod koniec roku 2021. Równolegle w sierpniu ub. roku LG Energy Solution złożyła aplikację o wsparcie czwartego etapu budowy fabryki w Biskupicach Podgórnych. W efekcie realizacji całej inwestycji powstanie największa fabryka akumulatorów EV na świecie.
Źródło: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA