Powstaje nowe centrum badawczo-rozwojowe. Będzie praca dla ponad 300 osób

Powstaje nowe centrum badawczo-rozwojowe. Będzie praca dla ponad 300 osób

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Ponad 300 osób znajdzie do 2015 roku pracę w centrum badawczo-rozwojowym firmy UTC Aerospace Systems, którego budowa właśnie się rozpoczęła. Inżynierzy zajmą się projektowaniem oraz ulepszaniem komponentów mechanicznych i systemów wykorzystywanych w lotnictwie. Cała inwestycja pochłonie ponad 200 mln złotych.

O tym, że we Wrocławiu powstanie centrum badawczo-rozwojowe dla przemysłu lotniczego informowaliśmy już we wrześniu. Teraz jego budowa oficjalnie się rozpoczęła, a we wtorek 23 października wmurowano akt erekcyjny pod inwestycję UTC Aerospace Systems przy ulicy Bierutowskiej.

W nowym kompleksie badawczo-rozwojowym, składającym się z 4000 m² przestrzeni biurowej oraz z hali testowej o powierzchni 1000 m², inżynierzy będą pracować nad projektowaniem i ulepszaniem komponentów mechanicznych i systemów wykorzystywanych w lotnictwie. Pierwsi pracownicy pojawią się tu już w listopadzie 2013 roku. Do 2015 roku firma planuje zatrudnić w centrum ponad 300 osób.

- Stale szukamy szans na intensyfikację naszej obecności na rynkach globalnych, jednocześnie optymalizując koszty, aby pozostać konkurencyjnym. Wrocławska inwestycja pozwoli nam skorzystać z wiedzy i umiejętności lokalnie wykształconych inżynierów. Dzięki temu będziemy mogli zaoferować naszym klientom jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania, a do listy realizowanych w Polsce projektów dołączy kolejne udane przedsięwzięcie - mówi Dave Carter, wiceprezes ds. inżynieryjnych w segmencie systemów lotniczych UTC Aerospace Systems.

Wrocławski oddział UTC Aerospace Systems już od dłuższego czasu współpracuje z najważniejszymi uczelniami technicznymi na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Owocem współdziałania z Politechniką Wrocławską oraz Politechniką Poznańską jest nie tylko projekt Inżynieryjnego Centrum Badawczo-Rozwojowego, ale także stały rozwój wiedzy w obszarze hydrauliki, elektro-mechaniki i materiałoznawstwa.

Inżynieryjne Centrum Badawczo-Rozwojowego UTC Aerospace Systems we Wrocławiu powstaje na terenie dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral), zakupionych przez UTC Aerospace Systems w styczniu 2011 r. Powstała w ten sposób spółka HS Wrocław Sp. z o.o. zatrudnia dziś prawie 600 pracowników.

UTC Aerospace Systems projektuje, produkuje i serwisuje zintegrowane systemy oraz komponenty dla przemysłu lotniczego i obronnego.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA