Niemiecki koncern Steico wybuduje za około 70 milionów euro fabrykę na Dolnym Śląsku

Niemiecki koncern Steico wybuduje za około 70 milionów euro fabrykę na Dolnym Śląsku

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna duża inwestycja przemysłowa na Dolnym Śląsku. Tym razem zainwestuje tu w budowę swojej pierwszej fabryki w tym regionie Polski niemiecki koncern Steico.
Firma na początku listopada zakupiła działkę o powierzchni 16,5 ha w miejscowości Osła (gmina Gromadka) na terenie dawnego radzieckiego lotniska wojskowego, które zostało wiele lat temu zlikwidowane i przekształcone w tereny inwestycyjne (działa tam podstrefa Krzywa, należąca do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej). Steico zapłaciło za grunt 1,2 mln euro
Zakupiony teren znajduje się bezpośrednio przy autostradzie A4 i stanowi część parku przemysłowego utworzonego na terenie dawnego lotniska w o powierzchni ok. 500 ha. Zdaniem inwestora położenie gwarantuje dostęp do surowca drzewnego oraz pracowników.
Steico planuje na zakupionym terenie budowę swojej trzeciej fabryki w Polsce. W ramach przedsięwzięcia wybuduje halę z dwiema liniami do produkcji sprężystych mat termoizolacyjnych oraz płyt termoizolacyjnych z włókien drzewnych wytwarzanych w ekologicznym procesie suchym (proces ten ogranicza zużycie wody wykorzystywanej do produkcji). 
Zakład wyposażony będzie w nowoczesny plac surowca, z którego drewno poddane defibracji będzie prasowane w nowoczesne płyty izolacyjne. Do ekologicznych rozwiązań należy również zaplanowany w nowej fabryce kocioł na biomasę, który dostarczy ciepło wykorzystując wytworzone w zakładzie odpady drzewne.
Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na połowę 2021 roku, a uruchomienie produkcji na koniec 2022 roku. Steico szacuje, że koszt całej inwestycji wyniesie od 60 do 70 mln euro. Na razie inwestor nie informuje oficjalnie o ilości osób, które zatrudni w nowej fabryce.
REKLAMA

O inwestorze:

Steico to niemiecka spółka z siedzibą w Feldkirchen koło Monachium, której akcje są notowane na niemieckiej giełdzie papierów wartościowych.
Firma specjalizuje się w produkcji ekologicznych elementów konstrukcyjnych z drewna. Firma zajmuje się produkcją materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych i jest jedynym producentem w branży, który oferuje zintegrowany system budowlany z surowców naturalnych, w którym materiały termoizolacyjne i elementy konstrukcyjne uzupełniają się.
Steico posiada jedną fabrykę w Casteljaloux we Francji i dwie w Polsce: na Pomorzu w miejscowości Czarna Woda i w Wielkopolsce w Czarnkowie
Budowa nowej fabryki na Dolnym Śląsku umocni Grupę Steico na pozycji światowego lidera produkcji materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych i zapewni wzrost wyników sprzedaży.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA