Sektor magazynowo-produkcyjny w Polsce utrzymał silną pozycję pomimo umiarkowanego spowolnienia w pierwszej połowie roku. Całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni osiągnęły na koniec 2025 r. 36,58 mln mkw., przy spadku nowej podaży do 1,68 mln mkw. Popyt brutto wzrósł do 6,64 mln mkw., co stanowi trzeci najwyższy wynik w historii rynku, a współczynnik pustostanów utrzymał się na stabilnym poziomie 7,4 proc..
Kolejna wielka inwestycja i nowe miejsca pracy w województwie opolskim, w południowej części Polski. Zaledwie dziesięć miesięcy od podpisania umowy Prologis, światowy lider na rynku nieruchomości logistycznych, przekazał do użytku nowe Wschodnioeuropejskie Regionalne Centrum Dystrybucji i Kompletacji firmie Schaeffler, The Motion Technology Company.
Górny Śląsk to jeden z najbardziej przewidywalnych rynków nieruchomości komercyjnych w Polsce – z dużą skalą, stabilnym popytem i doświadczoną kadrą. Biura i magazyny działają tu w jednym ekosystemie, wspierając firmy produkcyjne, logistyczne i usługowe – podkreślają Jakub Kurek i Tomasz Chojnacki z Newmark Polska.
W III kwartale 2025 r. wynajęto 1,59 mln mkw. powierzchni magazynowej, a więc o 44 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku – wynika z najnowszych danych CBRE. Zainteresowanie najemców koncentrowało się przede wszystkim w województwie mazowieckim, dolnośląskim oraz łódzkim. Mazowsze jest także liderem pod względem aktywności budowlanej.
Rok-Log Logistic - polska firma oferująca kompleksowe rozwiązania logistyczne: od magazynowania, przez co-packing, konfekcjonowanie, składanie z wypełnieniem standów ekspozycyjnych, oraz obsłudze e-commerce, zdecydowała się na wynajęcie powierzchni magazynowej w Prologis Park Poznań II w miejscowości Sady pod Poznaniem. W procesie wyboru lokalizacji Rok-Log Logistic było wspierane przez AXI IMMO.
Jedna z największych polskich spółek logistycznych stawia na Prologis Park Teresin. Omida Group to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek w branży TSL, której działalność opiera się na współpracy kilku wyspecjalizowanych spółek. Grupa oferuje klientom pełne spektrum usług – od spedycji morskiej, lotniczej i kolejowej, przez transport drogowy, aż po kompleksowe rozwiązania logistyczne w kraju i za granicą. Dzięki tej strukturze Omida obsługuje różnorodne łańcuchy dostaw i jest w stanie elastycznie dopasowywać ofertę do zmieniających się potrzeb rynku. Spółka wynajęła łącznie 10 000 metrów kwadratowych.
Kolejny najemca zostaje na dłużej w parku magazynowym, należącym do Prologis. Arvato, lider rynku zarządzania łańcuchem dostaw dla branż e-commerce i healthcare, przedłużył umowę na wynajem powierzchni logistycznej w Prologis Park Stryków, w województwie łódzkim.
Kolejna wielka, globalna firma stawia na Łódź. Prologis, światowy lider rynku nieruchomości logistycznych, przekazał nowo wybudowany magazyn o powierzchni 41,535 metrów kwadratowych firmie DP World, globalnej, czołowej firmie w zakresie logistyki. Obiekt znajdujący się na terenie Prologis Park Łódź będzie pełnił funkcję centrum dystrybucji dla międzynarodowej firmy technologicznej. Już na etapie wstępnej koncepcji obiekt został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju, a celem było osiągnięcie certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.
Dynamicznie rozwijający się operator logistyczny 3PL - firma Chronologis została nowym najemcą podwarszawskiego parku magazynowo-logistycznego Prologis Park Błonie, wynajmując 5 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej.
Prologis, globalny lider w zakresie nieruchomości logistycznych, zakończył pierwszą połowę 2025 roku z imponującym wynikiem leasingowym w Polsce. Firma podpisała 39 umów najmu na łączną powierzchnię przekraczającą 320 tys. metrów kwadratowych, osiągając wskaźnik wynajęcia na poziomie ponad 95 proc. na koniec czerwca.