Prologis buduje trzeci obiekt build-to-suit we Wrocławiu V

Prologis buduje trzeci obiekt build-to-suit we Wrocławiu V

Wrocław
REKLAMA
10-cio letnia umowa najmu budynku build-to-suit o powierzchni 18,300 metrów kwadratowych.
Prologis, Inc., wiodący globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o podpisaniu w pierwszym kwartale 2013 roku umowy budowy obiektu magazynowego typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 18,300 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Wrocław V dla firmy Tradis stanowiącej część Grupy Eurocash. Jest to już trzeci budynek BTS, który powstanie od momentu uruchomienia parku, czyli w ciągu niecałych 24 miesięcy.

 

Ewa Zawadzka, business development director Prologis Polska powiedziała: „Cieszymy się, że firma Tradis wybrała Prologis na swojego partnera przy budowie nowego obiektu. Jest to dla nas bardzo ważny klient i mamy nadzieję, że nasze wzajemne relacje będą się nadal zacieśniać”.

 

„Będzie to już nasz trzeci BTS na terenie Prologis Park Wrocław V. Zawarta transakcja podkreśla strategiczne znaczenie tej kluczowej z logistycznego punktu widzenia lokalizacji, jak i wysyła pozytywny sygnał całemu polskiemu rynkowi.” 

REKLAMA

 

W pierwszym kwartale 2012 roku firma Prologis oddała do użytku budynek o powierzchni 19 100 metrów kwadratowych firmie UPM Raflatac – wiodącemu dostawcy samoprzylepnych materiałów etykietowych. Niedawno została również podpisana umowa budowy magazynu logistycznego BTS o powierzchni 17 800 metrów kwadratowych dla wiodącego hurtowego i detalicznego dostawcy AGD i sprzętu elektronicznego.

 

W Prologis Park Wrocław V, zajmującym 70-hektarowy teren, istnieje możliwość wybudowania aż do 290 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej łącznie. Park znajduje się bezpośrednio przy obwodnicy Wrocławia, trzy kilometry na południowy zachód od węzła Wrocław-Bielany, między autostradą A4 z Berlina na Ukrainę a trasą E261.

 

Z czterema parkami logistycznymi (17 budynków) o łącznej powierzchni ponad 360 000 metrów kwadratowych Prologis jest największym dostawcą nieruchomości dystrybucyjnych na Dolnym Śląsku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA