Górny Śląsk: 7R buduje specjalistyczny magazyn BTS dla Aluprof źródło: 7R S.A.

Górny Śląsk: 7R buduje specjalistyczny magazyn BTS dla Aluprof

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Deweloper 7R buduje na Śląsku wysokiej klasy obiekt magazynowy dla Aluprof S.A. – jednego z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Najemca, eksportujący produkty do 55 krajów i posiadający 1 300 stałych klientów, wprowadzi się do budynku w I kw. 2022 roku.
Inwestycja zlokalizowana w Międzyrzeczu to obiekt o łącznej powierzchni blisko 20 500 mkw. realizowany w formule Build-to-Suit (BTS). Oznacza to, że przestrzeń jest maksymalnie dopasowana do specyficznych potrzeb najemcy. Projekt pozwala także na pełną optymalizację procesów logistycznych. Magazyn dla Aluprof S.A. będzie dostosowany między innymi do restrykcyjnych zasad załadunku oraz rozładunku elementów aluminiowych, które należy chronić przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych. W ramach budowy powstaną części: biurowa o metrażu około 500 mkw. oraz licząca prawie 20 000 mkw. magazynowo-produkcyjna.
7R S.A.
– W 7R specjalizujemy się w budowie inwestycji zgodnych z preferencjami konkretnych klientów. W swoim portfolio mamy już wiele ukończonych projektów w tej formule, kolejne są na etapie budowy, a także planowania. Współpraca w formule BTS pozwala zidentyfikować wrażliwe elementy prowadzonej przez najemcę działalności i na wczesnym etapie prac deweloperskich dostosować obiekt do charakteru produkcji. W przypadku projektu dla Aluprof S.A., ze względu na specyfikę operacji i niestandardowy sposób składowania, system przeciwpożarowy został indywidualnie zaprojektowany pod potrzeby przyszłych operacji w budynku. Dodatkowo, projekt w Międzyrzeczu uwzględnia, będącą integralną częścią magazynu, śluzę rozładunkową, większe od standardowych bramy wjazdowe dla samochodów dostawczych czy posadzkę pokrytą epoksydem – mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.
REKLAMA
W nowym obiekcie dla Aluprof S.A. będzie wdrożony także szereg rozwiązań proekologicznych. Między innymi na budynku pojawi się instalacja fotowoltaiczna, która zwiększy efektywność energetyczną inwestycji. Projekt zostanie poddany także certyfikacji BREEAM.
7R S.A.
Budowa magazynu już się rozpoczęła. Planowany termin oddania do użytku obiektu, zlokalizowanego przy drodze ekspresowej S52, niedaleko węzła Bielsko-Biała Komorowice, przypada na początek 2022 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Atlas Ward Polska Sp. z o.o. z Wrocławia.  
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA