We Wrocławiu przy węźle AOW-Lotnisko powstanie nowy magazyn wysokiego składowania 7R City Flexźródło: Materiały inwestora

We Wrocławiu przy węźle AOW-Lotnisko powstanie nowy magazyn wysokiego składowania 7R City Flex

Orzech
Orzech
REKLAMA
Polska firma 7R S.A. z Krakowa wybuduje kolejny nowy magazyn w Aglomeracji Wrocławskiej. Przy ulicy Granicznej we Wrocławiu tuż obok węzła AOW-Lotnisko powstanie nowy magazyn miejski City Flex Wrocław Airport.
Obiekt będzie działał w ramach sieci 7R City Flex Last Mile Logistics. Znajdzie się w nim 10 500 mkw. powierzchni z przeznaczeniem na magazyny, biura lub lekką produkcję. Realizacja inwestycji potrwa niespełna pół roku.
7R S.A. przygotowuje projekt zgodnie z koncepcją logistyki ostatniej mili, która zakłada stworzenie sieci obiektów magazynowych w całej Polsce w granicach największych aglomeracji. Wrocławska inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu autostrady A8 oraz węzła Autostradowej Obwodnicy Wrocławia - Wrocław Lotnisko. 
Magazyn ma już pierwszego, dużego najemcę - firmę PIKA Spółkę z o.o., która zdecydowała się na wynajęcie 3 085 mkw. powierzchni magazynowej oraz 520 mkw. biur usytuowanych na dwóch poziomach. Firma ta specjalizuje się w outsourcingu zarządzania dokumentami, ich przetwarzaniem oraz dystrybucją, wybrała projekt 7R S.A, który przygotuje powierzchnię typu "high-bay" dostosowaną do rygorystycznych standardów składowania dokumentów.
- Od kilku lat nasza firma funkcjonuje w parku logistycznym 7R w Kowalach koło Gdańska. Zdecydowaliśmy się na wynajem nowej powierzchni magazynowej od 7R z uwagi na rozwój naszego biznesu w Polsce. Nasza firma oferuje między innymi szeroki zakres usług związanych z nowoczesnym outsourcingiem usług w obszarze zarządzania dokumentami powierzonymi przez naszych klientów, dlatego na miejsce swoich centrów logistycznych wybieramy lokalizacje przygotowane do kompleksowego i profesjonalnego zarządzania dokumentacją. Atrakcyjne umiejscowienie magazynu miejskiego we Wrocławiu oraz niestandardowe warunki zabudowy, jakie deweloper może nam zapewnić, sprawiły, że postawiliśmy na 7R City Flex Wrocław Airport - mówi Karolina Kalkowska, dyrektor ds. zarządzania jakością PIKA.
Powierzchnia dla PIKA realizowana jest w formule BTS, czyli będzie zaprojektowana i zbudowana konkretnie zgodnie z potrzebami najemcy. W budynku, specjalnie dla potrzeb firmy PIKA zostaną zastosowane niestandardowe rozwiązania, takie jak między innymi, ponadprzeciętna wysokość obiektu, czy zwiększona wytrzymałość posadzki z obciążeniem nawet do 10,4 t. Magazyn wyposażony zostanie w zautomatyzowane oświetlenie oraz czujniki ruchu.
- Inwestycja we Wrocławiu to projekt o dużym potencjale, bo stolica Dolnego Śląska wciąż się rozwija i przyciąga znakomitych inwestorów. Grunty położone do 30 minut drogi od centrum miast są mniejsze, trudniej dostępne, a przez to drogie. Na niewielkiej działce warto zatem budować w górę, aby zyskać dodatkową powierzchnię składowania. Dzięki wysokim magazynom każdy metr kwadratowy posadzki jest lepiej wykorzystany, a jego cena nie wzrasta, co jest korzyścią dla naszych najemców - podsumowuje Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu, Head of Development w 7R S.A.
REKLAMA
Generalnym wykonawcą 7R City Flex Wrocław Airport we Wrocławiu jest firma Atlas Ward Polska z Wrocławia. Jest to już szósty budynek w ramach trzeciego wspólnego projektu obu firm. 

O inwestorze

7R S.A. jest ogólnopolskim deweloperem działającym na rynku nieruchomości komercyjnych. Od rozpoczęcia działalności w 2009 roku niezmiennie pozostaje firmą o 100% polskim kapitale. Specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych. 
Od początku działalności zrealizowała projekty o łącznej powierzchni 690 000 mkw.. Aktualnie kolejne ponad 1 250 000 mkw. znajduje się w procesie inwestycyjnym.
Realizuje centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców oraz obiekty typu Build To Suit. W portfolio firmy znajdują się zarówno wielkopowierzchniowe parki logistyczne, jak i miejskie magazyny Small Business Unit tworzące pionierską w Polsce sieć 7R City Flex Last Mile Logistics.
W gronie najemców 7R S.A. znajdują się firmy reprezentujące branże, m.in. z sektora logistyki, e-commerce, retail czy przedstawiciele lekkiej produkcji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA