13 100 metrów kwadratowych z GLOB Nieruchomości w tle

13 100 metrów kwadratowych z GLOB Nieruchomości w tle

Warszawa
Dominika Socha
REKLAMA

GLOB Nieruchomości, agencja świadcząca kompleksowe usługi doradcze w obszarze nieruchomości komercyjnych, pośredniczyła w zawarciu trzech nowych kontraktów – dwóch umów najmu powierzchni magazynowych oraz jednego kontraktu na budowę obiektu typu build-to-suit.

 

Agencja Glob Nieruchomości uczestniczyła w procesie negocjacji i finalizacji dwóch umów najmu powierzchni magazynowo-biurowych:


  • 3 000 metrów kwadratowych na terenie Panattoni Park Gdańsk wynajęła firma Pekaes, operator logistyczny oraz dostawca usług transportowych i spedycyjnych;

  • 2 500 metrów kwadratowych w Ursus Logistic Park wynajął Hitachi Power Tools Polska, jeden z największych producentów elektronarzędzi. Umowa została zawarta na okres 7 lat.

 

„Od dłuższego czasu szukaliśmy lokalizacji, która pozwoliłaby sprawnie obsługiwać dostawy naszych produktów na polskim rynku. Zadanie to powierzyliśmy zaufanemu partnerowi. Eksperci GLOB Nieruchomości od początku prowadzili transakcję, służąc swoją wiedzą, doświadczeniem
i rekomendacją. Ujęło nas zrozumienie potrzeb i przedstawienie propozycji spełniających wszystkie nasze oczekiwania. Kompleks Ursus Logistic Park wybraliśmy ze względu na strategiczne położenie, wysokie standardy techniczne i rzetelną obsługę. Zaufanie zarówno do dewelopera, jak i do pośrednika sprawiło zaś, że zdecydowaliśmy się podpisać umowę na siedem lat.” – powiedział Wojciech Jagielski, Dyrektor Generalny Hitachi Power Tools Polska Sp. z o.o.

 

Ponadto GLOB Nieruchomości pośredniczył w przygotowaniu i podpisaniu kontraktu na budowę centralnej sortowni o powierzchni 7 600 metrów kwadratowych dla firmy kurierskiej OPEK. Obiekt typy build-to-suit powstanie na terenie Tulipan Park w Łodzi. Umowa najmu została podpisana
na 15 lat.

REKLAMA

 

„Obserwujemy rosnące zainteresowanie najemców nie tylko obiektami typu build-to-suit, ale także magazynami spekulacyjnymi. Coraz więcej firm szuka obiektów logistycznych pod wynajem długoterminowy, rośnie także liczba systematycznie przedłużanych umów najmu. Takie tendencje na rynku sprawiają, że coraz większego znaczenia nabiera profesjonalne doradztwo, oferowane przez firmy pośredniczące w obrocie powierzchniami magazynowymi. Kluczowa jest kompleksowość Obsługi od zaproponowania lokalizacji, przez negocjacje po opiekę formalno-prawną przy podpisywaniu umowy. Taka współpraca to dla naszych klientów gwarancja szybkiej, sprawnej i bezpiecznej transakcji.” – powiedziała Aneta Ławnikowicz, współwłaściciel firmy GLOB Nieruchomości.

 

O GLOB Nieruchomości

Firma GLOB Nieruchomości powstała w 2001 roku w oparciu o wyłącznie polski kapitał. Specjalizuje się w kompleksowym doradztwie i pośrednictwie w transakcjach zwieranych na rynku nieruchomości komercyjnych. Główny obszar działalności obejmuje wynajem powierzchni biurowych i magazynowych, jak również pośrednictwo w sprzedaży gruntów inwestycyjnych.  W trakcie 10 lat działalności za pośrednictwem przedstawicieli firmy GLOB Nieruchomości dokonano transakcji wynajmu ponad 600 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, ponad 45 000 m2 powierzchni biurowej oraz sprzedaży ponad 200 hektarów gruntów inwestycyjnych.

Więcej informacji o firmie: http://www.gn.com.pl

 


Media relations:Aneta ŁawnikowiczAgata Falęcka Glob Nieruchomości A. Ławnikowicz i Wspólnicy Sp. k.ConTrust +48 (22) 100 52 52+48 (22) 402 48 68 aneta@gn.com.pl


 a.falecka@contrust.pl


Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA