Warszawa: Yugo – Profbud zbuduje na Gocławiu budynek mieszkalny z dwiema wieżami źródło: materiały inwestora

Warszawa: Yugo – Profbud zbuduje na Gocławiu budynek mieszkalny z dwiema wieżami

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Yugo
adresWarszawa, Jugosłowiańska
inwestorProfbud Sp. z o.o.
projektantOPA Architekci Sp. z o.o. Sp.k.
REKLAMA
Nowa inwestycja ma się wyróżniać architekturą na tle okolicznej zabudowy. W obiekcie przy ulicy Jugosłowiańskiej znajdzie się ponad 100 mieszkań, w większości dwupokojowych. Metraże największych lokali wyniosą prawie 120 metrów kwadratowych. Warszawski deweloper zaplanował też przestrzeń na usługi.
Profbud Sp. z o.o. jeszcze w tym kwartale ruszy z budową przy ul. Jugosłowiańskiej na warszawskim Gocławiu w dzielnicy Praga-Południe. Planuje skończyć prace w III kwartale 2021 roku. Prowadzi już rezerwację lokali w inwestycji Yugo.
Nazwa nie jest przypadkowa. Yugo to wiatr niosący zmiany, jest symbolem wolności, możliwości decydowania o spędzaniu wolnego czasu – wyjaśnia Paweł Malinowski, prezes zarządu firmy Profbud. – Zależy nam, aby było to miejsce, w którym czuć dobrą energię. Dzięki doskonałej, cichej okolicy Gocławia mieszkańcy będą mogli zrelaksować się po ciężkim dniu, jednocześnie nie rezygnując z miejskiego życia.
materiały inwestora

Budynek imitujący orła

W budynku wielorodzinnym o zróżnicowanej wysokości (siedem-trzynaście pięter) znajdą się 123 mieszkania o wysokości pomieszczeń 2,6-2,8 m. Na tę liczbę składa się 16 lokali jedno- (27,62-34,43 mkw.), 58 dwu- (37,59-44,86 mkw.), 18 trzy- (54,14-79,26 mkw.), 22 cztero- (79,07-116,61 mkw.) i 9 pięciopokojowych (82,97-116 mkw.). Do większości przynależą balkony i loggie (2,55-135,95 mkw.).
Deweloper zaplanował w garażu podziemnym 103 miejsca parkingowe i 35 boksów rowerowych, a na parterze – lokale usługowe o powierzchniach 55-216 mkw. Na ósmym piętrze (pomiędzy dwiema wieżami) zaaranżuje ogólnodostępny taras. Na dziedzińcu będą dostępne ławki, zieleń i strefa zabaw dla dzieci. Projekt przygotowała pracownia OPA Architekci Sp. z o.o. Sp. k.
REKLAMA
Nowa inwestycja wyróżnia się architektonicznie na tle okolicznej zabudowy – przekonuje Profbud. – Zgodnie z ideą projektantów oryginalna bryła w kształcie litery "H" od strony dziedzińca przeistacza się we wznoszącego się do lotu orła. Środkowa część budynku stanowi jego tułów, a usytuowane po bokach wieże rozpostarte skrzydła.
Więcej wizualizacji w galerii.

Orlik przy Rogalskiego

Mieszkań na Gocławiu przybędzie jeszcze za sprawą m.in. inwestycji powstającej przy ul. Rogalskiego. ED invest S.A. oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Orlik-Jantar realizują tam osiedle Orlik. W budynku wielorodzinnym z dziedzińcem będzie dostępnych ponad 160 lokali. O szczegółach pisaliśmy w kwietniu.
fot. Jan Augustynowski
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA