DODAJ

Warszawa: Profbud otwiera na Woli biurowiec Vector+. Jest wynajęty niemal w pełni

Biura / Warszawa
Warszawa: Profbud otwiera na
Mariusz Bartodziej
2019-10-09 07:30:56
W północno-zachodniej Woli, przy ulicy Obozowej, powstał pierwszy obiekt klasy A. Warszawski deweloper wprowadził na rynek ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowo-usługowej. Budowa dwuwieżowej konstrukcji trwała przeszło dwa lata.

Profbud Sp. z o.o. prowadził prace przy ul. Obozowej 57 na warszawskiej Woli od marca 2017 roku. Przed czterema miesiącami oddał do użytku swoją pierwszą biurową inwestycję. 26 września oficjalnie ją otworzył. Jest wynajęta w 85%. Projekt przygotowała pracownia JSK Architekci Sp. z o.o., a generalnym wykonawcą był MAL-BUD-1 Sp. z o.o. Sp. k.

Planując tę inwestycję słyszeliśmy słowa zwątpienia, czy poradzimy sobie z konkurencją i z nowym wyzwaniem biznesowym. Do tej pory kojarzono nas głównie z budownictwem mieszkaniowym – mówi Paweł Malinowski, prezes zarządu Profbud. – Zdecydowaliśmy się na realizację tego projektu, zdając sobie sprawę z jego złożoności, ale i z wielkiego potencjału rynku nieruchomości komercyjnych. Pokazaliśmy, że firma z polskim kapitałem ma szansę konkurować z zagranicznymi inwestycjami.

materiały inwestora


Zielony biurowiec najwyższej klasy

Vector+ to kompleks klasy A (pierwszy w tej części Woli) składający się z dwóch wież, sześcio- (o powierzchniach kondygnacji od 224,99 do 621,7 mkw.) i czternastopiętrowej (172,36-583,64 mkw.), oraz łącznika (253,33-354,58 mkw.). Oferują w sumie 13 503 mkw. powierzchni, z czego 12 884 mkw. zajmują biura, a 619 mkw. lokale handlowo-usługowe. Najemcy korzystają m.in. z wind, patio, zielonego tarasu, holu wejściowego z recepcją, ochrony i całodobowego dostępu do obiektu. W trzypoziomowym garażu podziemnym znajdą się 182 miejsca parkingowe oraz stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Biurowiec otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Very Good, co potwierdza jego przyjazny środowisku charakter. Profbud postawił m.in. na system odbioru wody deszczowej, ekokratki na parkingach naziemnych oraz elewację o wysokim współczynniku przepuszczalności energii słonecznej.

Vector+ będzie doskonale współgrać z miastem, dobrze wpasowując się w prężnie zmieniającą się dzielnicę – zapowiada deweloper.

Zdjęcia i wizualizacje dostępne w galerii.

155 metrów przy rondzie ONZ

Za to na granicy Woli i Śródmieścia wyrasta kolejny wieżowiec. Polski Holding Nieruchomości S.A. wyburzył już istniejący od lat 60. XX wieku przy ul. Świętokrzyskiej 36 budynek i realizuje od czerwca w jego miejsce inwestycję Skysawa. To kompleks biurowo-handlowy liczący 43 kondygnacje, w tym 3 podziemne. Osiągnie wysokość 155 m. Złożą się na niego dwa budynki oferujące w sumie blisko 40 tysięcy mkw. powierzchni.

fot. Jakub Zazula


materiały inwestora