Firma elektroniczna wynajmie powierzchnię magazynową w Prologis Park Chorzówźródło: Materiały inwestora

Firma elektroniczna wynajmie powierzchnię magazynową w Prologis Park Chorzów

śląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Hurtownia elektryczna Alfa Elektro w połowie 2018 r. przeniesie się do nowego, ponad trzykrotnie większego, obiektu na terenie centrum dystrybucyjnego Prologis Park Chorzów. W transakcji najmu 16 100 mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowo-socjalnej doradzała firma Savills.
Alfa Elektro prowadzi działalność od początku lat 90, będąc pierwszą hurtownią elektryczną na Śląsku. W ofercie firmy znajduje się ok. 250 tys. produktów, m.in. żarówki, lampy, gniazdka, kable i przewody. Właścicielem spółki jest Sonepar Polska, firma należąca do międzynarodowej grupy kapitałowej Sonepar, jednego z globalnych liderów rynku dystrybucji produktów elektrycznych działającego w 44 krajach.
Stabilny rozwój firmy w okresie ostatnich kilku lat i dobre perspektywy rozwoju gospodarczego w Polsce w zdecydowany sposób przyspieszyły decyzje o uruchomieniu w możliwie krótkim czasie nowego centrum dystrybucji Alfa-Elektro. Analiza dostępnych  lokalizacji i potrzeb biznesowych firmy pokazała, że Prologis Park w Chorzowie spełnia nasze oczekiwania. Dodatkowym argumentem była wieloletnia dobra współpraca z firmą Prologis. Obecnie rozpoczęła się faza realizacji projektu a otwarcie nowego magazynu nastąpi na początku IV kwartału br. Dzięki ponad trzykrotnie większej powierzchni magazynowej w Prologis Park Chorzów będziemy mogli zwiększyć ilość SKU i wartość zapasu, co przełoży się na poprawę dostępności towaru. Magazyn o powierzchni 16 100 mkw. gwarantuje utrzymanie wysokiej jakości serwisu świadczonego na rzecz naszych klientów, co ma kluczowe znaczenie w warunkach ostrej konkurencji w branży hurtowni elektroinstalacyjnych – stwierdził Piotr Kurzawski, dyrektor ds. dystrybucji w Alfa-Elektro.
Firma Alfa Elektro od 10 lat korzysta z chorzowskiego obiektu firmy Prologis, doceniając jego atuty, zwłaszcza pod względem atrakcyjnej lokalizacji. Park zapewniał możliwość ekspansji, dzięki czemu mógł odpowiedzieć na potrzeby dynamicznie rozwijającego swoją działalność  najemcy. Dotychczasowy magazyn firmy Alfa Elektro miał powierzchnie 5000 mkw. a nowy aż 16 100 mkw. To jedna z największych umów najmu powierzchni magazynowych podpisanych w regionie Górnego Śląska w ostatnim czasie, a skala transakcji świadczy o rosnącej pozycji naszego klienta na polskim rynku – mówił Wojciech Zoń, dyrektor działu powierzchni magazynowych i przemysłowych Savills.
REKLAMA
Przedłużenie i rozszerzenie umowy z Alfa Elektro to efekt naszego indywidualnego podejścia do potrzeb firmy i zagwarantowania możliwości dalszego rozwoju biznesu na terenie jednego centrum dystrybucyjnego. Ważnym aspektem tej współpracy jest pełne dostosowanie nowego obiektu do technicznych wymagań klienta związanych ze specyfiką prowadzonej działalności – od instalacji poszerzonych bram, przez punktowe wzmocnienie posadzki, po budowę biurowca w oparciu o projekt klienta – powiedział Piotr Brycki, Leasing Officer Prologis w regionie Górnego Śląska. 
Prologis Park Chorzów to nowoczesne centrum dystrybucyjne położone na zachodnich krańcach Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, łączącej Ukrainę z Niemcami, oraz 15 kilometrów od Węzła Gliwice-Sośnica – skrzyżowania dwóch największych międzynarodowych korytarzy transportowych w Polsce. Dodatkowym udogodnieniem dla pracowników są, znajdujące się na terenie parku, przystanki komunikacji miejskiej. Deweloperem i właścicielem obiektu jest firma Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA