LC Corp nadal chce inwestować we Wrocławiu

LC Corp nadal chce inwestować we Wrocławiu

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Po zmianie akcjonariatu i wycofaniu się ze spółki Leszka Czarneckiego, LC Corp – jeden z największych deweloperów w Polsce nadal chce kontynuować dotychczasowe tempo rozwoju. Posiadany bank ziemi daje potencjał oferty kilku tysięcy mieszkań.
LC Corp obecnie realizuje łącznie ponad 20 inwestycji mieszkaniowych. Inwestuje także w segmencie biurowym – posiada aktualnie dwa projekty biurowe w Warszawie i Wrocławiu i cały czas obserwuje rynek pod kątem nowych szans inwestycyjnych. Poza dużymi miastami w obszarze jej zainteresowania są też rynki regionalne.
Poza inwestycjami mieszkaniowymi, prowadzonymi w 5 polskich miastach, LC Corp jest też aktywna na rynku nieruchomości komercyjnych. W portfelu ma łącznie około 50 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz 150 tys. mkw. powierzchni biurowej, łącznie z aktualnie prowadzonymi projektami.
Aktualnie wrocławski LC Corp realizuje dwa projekty biurowe: Wola Retro w Warszawie liczący 24,5 tys. mkw. oraz Retro Office House na ul. Piłsudskiego, w samym centrum Wrocławia. Inwestor ma już ponad 70 proc. skomercjalizowania biurowca we Wrocławiu, a pozostało jeszcze ponad 8 miesięcy do zakończenia jego budowy.
REKLAMA
Przedstawiciele dewelopera podkreślają, że cały czas analizują rynek, poszukując nowych możliwości inwestycyjnych. Bezpieczeństwo takich inwestycji gwarantuje wysoki stopień komercjalizacji inwestycji jeszcze przed startem. W momencie rozpoczęcia budowy LC Corp chce mieć minimum 30 proc. skomercjalizowanej powierzchni. Spółka cały czas analizuje rynek, szuka nowych projektów. LC Corp najbardziej jest zainteresowany Wrocławiem i Warszawą, ale rozgląda się także po kilku rynkach regionalnych i szuka szans na atrakcyjne zakupy nieruchomości.

O inwestorze:

LC Corp to notowana na warszawskim parkiecie spółka, która w pierwszym półroczu 2017 r. wypracowała 42,7 mln zł zysku netto.
Do września bieżącego roku właścicielem spółki deweloperskiej był jednej z najbogatszych Polaków – wrocławski biznesmen Leszek Czarnecki, który sprzedał swój pakiet 51,17 proc. akcji i złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej LC Corp. W jego miejsce zaangażowanie udziałowe w spółce zwiększyły natomiast Otwarte Fundusze Emerytalne oraz m.in. fundusze zarządzane przez Altus oraz i Quercus TFI.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA