[Wrocław] Miejsca jak z marzeń

[Wrocław] Miejsca jak z marzeń

aszatkowska
REKLAMA

Jednym z prężnie działających deweloperów w Polsce jest LC Corp. Chodź jest to dość młoda spółka – notowana na giełdzie od 29 czerwca 2007 r. – na swoim koncie posiada różne inwestycje, od kompleksów biurowo-handlowych, po mieszkania i domy. Ich nieruchomości są skoncentrowane między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i w Gdańsku.

 

Pierwszą zrealizowaną przez nich inwestycją były Arkady Wrocławskie. Ich uroczyste otwarcie nastąpiło 28 kwietnia 2007 r. Niespotykaną nigdzie indziej w Polsce atrakcją jest akwarium oceaniczne, które do dziś przyciąga do Arkad wielu klientów. Nie ma w tym nic dziwnego, w której innej galerii oglądać można rekiny, mureny i płaszczki, a także barwne rybki wprost z rafy koralowej. Akwarium to, to dwa ustawione na sobie szklane pojemniki o łącznej wysokości i szerokości dziewięciu metrów oraz pojemności 120 tys. litrów. Sam obiekt ma ok. 39.586 m kw. powierzchni, w tym 29.961 m kw. to powierzchnia handlowa, a  9.625 m kw. biurowa. W Arkadach znajduje się również wielopoziomowy parking z 1000 miejscami parkingowymi.

 

Choć grupa LC Corp wystartowała z inwestycją typowo komercyjną, to jej główną sferą zainteresowań są projekty mieszkaniowe. Na swoim koncie posiadają już zrealizowane inwestycje w różnych częściach kraju. Są to zarówno budynki mieszkalne, maksymalnie ośmiopiętrowe, jak i osiedla domków jednorodzinnych. Bez względu na to, jaki typ budynku reprezentują inwestycje, wszystkie projekty są nowoczesne i funkcjonalne. Mieszkańcy liczyć mogą nie tylko na kameralność miejsc, ale również na dogodny dojazd, place zabaw dla dzieci oraz strefy rekreacyjne.

 

Pierwszym zrealizowanym osiedlem mieszkaniowym był projekt Osiedle Przy Promenadzie w Warszawie. Jego budowa rozpoczęła się w sierpniu 2006 r., I etap zakończył się zaś na początku 2008 r. Mieszkania zostały oddane do użytku mieszkańcom już na przełomie I i II kwartału 2008 r. Osiedle obejmuje zespół czterech budynków mieszkalnych. I etap to dwa ośmiopiętrowe budynki, w których znajduje się w sumie 235 mieszkań o powierzchni od 30 do 143 m. kw. Mieszkańcy obu domów mają do dyspozycji dwupoziomowy garaż oraz rozległe patio.

 

Obecnie LC Corp ma w planach cztery duże inwestycje. Trzy znajdujące się we Wrocławiu, a jedną w Gdańsku. Wszystkie będą atrakcyjnymi obiektami mieszkalnymi.

 

Pierwsza inwestycja znajdować się będzie przy ul. Brzeskiej we Wrocławiu. Budynek, który stanie przy tej ulicy będzie pierwszą inwestycją mieszkaniową LC Corp położoną w ścisłym centrum Wrocławia, pośród zabytkowej zabudowy Przedmieścia Oławskiego. Położenie budynku zachęcać będzie z pewnością do aktywności i korzystania z uroków „życia po godzinach”, z Brzeskiej w ciągu 10 minut dojdzie się do rynku, teatru, parku. Duże punkty handlowe, usługowe oraz rozrywkowe będą na wciągnięcie ręki. Inwestycja sąsiadować będzie również z głównymi szlakami komunikacyjnymi miasta, przez co jest to idealna propozycja mieszkaniowa dla osób ceniących czas oraz walory i komfort życia w mieście.

 

Brzeska ma być nowoczesnym siedmiopiętrowym budynkiem, łączącym ze sobą funkcje usługowe oraz mieszkalne. Lokale usługowe znajdować się będą na najniższej kondygnacji, od strony ulicy. Jednak dogodna lokalizacja nie będzie jego głównym atutem. Także komfortowe, nowocześnie zaprojektowane wnętrza, w których dominuje przestrzeń oraz przestronne tarasy i balkony oraz atrakcyjnie zagospodarowane części wspólne budynku. W planach jest również dwupoziomowy parking podziemny ze 130 miejscami postojowymi oraz miejsca postojowe na zewnątrz. O poczucie bezpieczeństwa mieszkańców dbać będzie całodobowy monitoring.

 

Dodatkowo LC Corp zapewnia wysoki standard obsługi i wsparcie doradców w uzyskaniu atrakcyjnego kredytu na zakup mieszkania wszystkim tym, którzy zdecydują się na kupno lokalu. Firma od razu zaznacza, że harmonogram wpłat za mieszkanie uzależniony jest od postępu prac budowlanych.

 

Drugim nowoczesnym kompleksem mieszkalno-usługowym LC Corp jest Graniczna. Będzie ona zlokalizowana w dzielnicy Fabryczna (Muchobór Wielki), przy ul. Granicznej we Wrocławiu. Według projektu powstać tam mają cztery budynki o łącznej powierzchni 33 tys. m kw., w których mieścić się mają lokale usługowe i ok. 600 mieszkań. W ofercie dewelopera znajdą się mieszkania o różnej powierzchni – od 37 do 78 m kw., a także lokale dwupoziomowe z przestronnymi tarasami. Inwestycja obejmować będzie także parking podziemny.

 

Niewątpliwym walorem Granicznej jest bardzo dobra komunikacja z centrum miasta, dojazd zajmuje niespełna kwadrans. Warto dodać, że w pobliżu jest znakomicie rozwinięta infrastruktura, choćby węzeł autostradowy obwodnicy miejskiej. Blisko inwestycji znajdują się szkoły, przedszkole, liczne obiekty handlowe oraz usługowe, przychodnia, a także Park Tysiąclecia, w którym znaleźć można staw, ścieżki rowerowe i kompleksy sportowo- rekreacyjne.

 

Inwestycja ta objęta jest już ostatecznym pozwoleniem na budowę. Planowane rozpoczęcie I etapu to I kwartał 2012 r. LC Corp, podobnie jak przy inwestycji Brzeska, zapewnia wysoki standard obsługi i wsparcie doradców w uzyskaniu atrakcyjnego kredytu na zakup mieszkania oraz informuje, że harmonogram wpłat za mieszkanie uzależniony będzie od postępu prac budowlanych.

 

Trzecią planowaną inwestycją jest Osiedle Bajkowy Park w Gdańsku. Ma to być miejsce otoczone zielenią, gdzie człowiek może wypocząć w ciszy i spokoju, z dala od codziennego zgiełku. Swój kąt znajdą tam zarówno młode małżeństwa, jak i osoby samotne, gdyż projekt zakłada mieszkania o różnej powierzchni, tak by każdy znalazł to, co mu najlepiej pasuje. Osiedle ma zajmować powierzchnię 99 421 ha i być położone przy ul. Starogardzkiej. Ulica ta jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta, łączy Trakt Św. Wojciecha z Obwodnicą Trójmiejską. Cały projekt przewiduje nie tylko mieszkania, ale również parkingi podziemne, windy oraz zestawy wideodomofonowe. Mali milusińscy będą zaś mogli spędzać beztrosko czas na licznych placach zabaw, postawionych specjalnie z myślą o nich. Na ten moment wykonany został projekt koncepcyjny całego osiedla oraz projekt zagospodarowania terenu.

 

LC Corp jest spółką, która ciągle prze do przodu. Ich nowe planowane inwestycje są tego najlepszym dowodem. Dbałość o wykonanie nieruchomości i stawianie na komfort mieszkańców są znakomitą wizytówką dewelopera, który dba o swoich przyszłych klientów.
as
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...