Pobiegniesz = pomożesz. Wrocław Business Run

Pobiegniesz = pomożesz. Wrocław Business Run

Wrocław
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Charytatywny bieg biznesowy zorganizowany w formie sztafety – Poland Business Run odbędzie się już 4 września. Dochód z wrocławskiej edycji biegu zostanie przekazany na zakup protez kończyn dla podopiecznych z Fundacji Jaśka Meli – Poza Horyzonty oraz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia.
#Pobiegniesz = pomożeszPoland Business Run, który rozpocznie się jednocześnie w siedmiu miastach Polski, odbędzie 4 września 2016 r. W tym roku w słusznym celu pobiegniemy w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Gdańsku i we Wrocławiu.
We Wrocławiu Business Run pobiegnie dopiero po raz drugi, ale zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne. – W pierwszej edycji udział wzięło 750 osób. Można powiedzieć, że w tym roku podwoiliśmy stawkę, bowiem do tegorocznej wrocławskiej edycji biegu zgłosiło się 1500 osób. Dystans do przebiegnięcia dla każdego zawodnika wynosi 3,8 km, czyli 19 km dla całego 5-osobowego zespołu. W stolicy Dolnego Śląska uczestnicy pokonają trasę zlokalizowaną przy Stadionie Olimpijskim – mówi Bartek Strożek, przewodniczący komitetu organizacyjnego Wrocław Business Run i jednocześnie Dyrektor Regionalny firmy Luxoft.
Beneficjenci biegu – podopieczni fundacjiGłównym celem wydarzenia jest niesienie pomocy. Z okazji piątych urodzin Poland Business Run poszerza horyzonty i przekazuje pałeczkę pomocową kolejnym fundacjom i stowarzyszeniom. Dochód z wrocławskiej edycji biegu zostanie przekazany na zakup protez kończyn dla podopiecznych z dwóch fundacji: Jaśka Meli – Poza Horyzonty oraz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, a beneficjentami są: 57-letnia Alina Bujak, 11-letni Adaś Sadownik i 22-letnia Kasia Sobczak. 
Pomogą przedstawiciele wrocławskich firm i korporacjiW biegu wezmą udział przedstawiciele korporacji i przedsiębiorstw. Na trasie drugiej edycji wrocławskiego wydarzenia zobaczymy m.in. zawodników z: BNY Mellon, UBS, Luxoft,Credit Suisse, Lokum Deweloper, Logintrans, Trans EU, Volvo Polska, Qatar Airways, HP Global Business Center, Google, Hotel Monopol, UNIT4, Radisson Blu Hotel, UPS GBS Wrocław, Hasco-Lek, Skanska i wielu innych, którzy zdecydowali się na sportową realizację w słusznym celu – wylicza Agnieszka Orłowska, przewodnicząca wrocławskiego oddziału stowarzyszenia firm ABSL i i jednocześnie szefowa wrocławskiego oddziału firmy Google. 
REKLAMA
Ambasadorzy Wrocław Business RunPoland Business Run wpierają także ambasadorzy, którzy dopingują i zachęcają do aktywnego pomagania. Do grona wrocławskich ambasadorów należą: mistrzyni świata w Ju-Jitsu –Emilia Maćkowiak, olimpijczyk, biegacz – Marcin Jędrusiński, wielokrotny Mistrz Polski w strzelectwie, uczestnik Paraolimpiady w RIO – Filip Rodzik oraz prezenterka telewizyjna, dziennikarka, podróżniczka – Martyna Wojciechowska.
Wydarzenie nie tylko dla uczestnikówWrocław Business Run to nie tylko impreza dla zapaleńców biegania! Wszyscy, zarówno biegacze, jak i kibice, duzi i mali znajdą pośród atrakcji dnia coś dla siebie. Organizatorzy zapraszają m.in. do:- strefy relaksu, gdzie masażyści, fizjoterapeuci, dietetycy, coachowie i trenerzy zdrowia z Shadu wesprą w poszukiwaniu życiowego balansu, zafundują darmowy masaż i poradzą jak dbać o zdrowie na co dzień;- miasteczka food trucków, gdzie pośród kaw, burgerów, meksykańskiego jedzenia i słodkich gofrów każdy znajdzie coś smacznego dla siebie;- miasteczka World Games, które przygotowało reprezentację dyscyplin nieolimpijskich. Będzie można spróbować się w przeróżnych dyscyplinach sportowych. Bule, łucznictwo, rzut dyskiem i inne.
W programie znajdzie się także coś dla najmłodszych: pierwszy raz we Wrocławiu w ramach Wrocław Business Run rusza także Mini Business Run. Zaszczepmy sportowego bakcyla już u najmłodszych. Wszystkie dzieci, które wezmą udział w mini biegu otrzymają medale, zachęcające do dalszego rozwoju sportowych pasji.
Kilkadziesiąt nowych protez, jeszcze więcej spełnionych marzeńPoland Business Run to największy w Polsce charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. Od pierwszej edycji udało się zmienić życie już ponad 60 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących. Bieg zainicjowały w Krakowie w 2011 r. firma UBS oraz Radisson Blu Hotel Kraków, jednak już jego pierwsza edycja odbyła się przy wsparciu firmy Luxoft oraz Urzędu Miasta Krakowa i Zarządu Infrastruktury Sportowej. Od tej pory impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych w miastach partnerskich. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA