Nowa IKEA na miarę Wrocławia

Nowa IKEA na miarę Wrocławia

Wrocław
REKLAMA

Już 8 maja 2013 roku nastąpi otwarcie nowego sklepu IKEA Wrocław. Najnowocześniejszy obiekt szwedzkiego koncernu w Polsce będzie taki jak Wrocław – różnorodny, nowoczesny i przyjazny. Na odwiedzających czeka zadaszony parking, przestronna restauracja oraz pełen asortyment IKEA i całkowicie nowe pomysły na aranżacje. Sklep będzie miał również Smålandię – wyjątkowy plac zabaw dla dzieci, dający wytchnienie i chwile relaksu rodzicom.


Powierzchnia nowego sklepu IKEA to 37 705 metrów kwadratowych – prawie tyle samo mierzy wrocławski Rynek. To jednak nie jedyne cechy wspólne łączące sklep IKEA z Wrocławiem. - Wrocław to miasto, które kochamy i cenimy za jego różnorodność. Chcemy, aby nowa IKEA była na miarę Wrocławia i spełniała aspiracje jego mieszkańców. Dlatego będzie nowoczesna, różnorodna i przyjazna – dokładnie taka, jak miasto, w którym żyjemy – zapowiada Karol Tomczyk, kierownik sklepu IKEA Wrocław.


Nowa IKEA to jeszcze więcej inspiracji (aż 65 prezentowanych wnętrz). Imponujących rozmiarów budynek stanowić będzie przestronne miejsce dla poszukujących pomysłów na aranżowanie mieszkań i domów. Na 37 705 m2 będzie można znaleźć pełen, liczący 9500 artykułów, asortyment. W porównaniu z obecnie funkcjonującym sklepem, to aż o 2000 więcej produktów. Ich różnorodność zaspokoi oczekiwania każdego – niezależnie od stylu, indywidualnych upodobań i potrzeb, umożliwiając urządzenie wnętrza w przystępnej cenie.


IKEA Wrocław będzie jeszcze bardziej rodzinna. Znajdą się w niej dedykowane rodzinom miejsca parkingowe, windy i ruchome schody, pokoje dla rodziców z dziećmi, intymne miejsce do karmienia dla mam, inspirujący swoim wyglądem i asortymentem dział IKEA dla Dzieci czy udogodnienia w restauracji, ułatwiające przygotowanie posiłkówdla maluchów.


Wrocław doczekał się również Smålandii – wyjątkowego placu zabaw dla dzieci. W Smålandii (in. Czarodziejskim Lesie) będzie można obejrzeć bajkę, powspinać się na linie, skakać do basenu z kulkami, pobawić się klockami, pluszakami i wieloma innymi zabawkami z asortymentu IKEA. Na dzieci czekać będą też zabawy organizowane przez opiekunów oraz kolorowanki, malowanie farbami, wycinanki, chowanie się w wielkim bucie lub po prostu zabawa z innymi dziećmi. Co ważne: rodzice mogą liczyć na chwilę wytchnienia. Dziećmi w Smålandii zajmą się wykwalifikowani opiekunowie. Korzystanie ze Smålandii jest bezpłatne.


IKEA zachowa szwedzki charakter, szczególnie w kwestiach odpowiedzialności za otoczenie. Nowy sklep będzie przyjazny nie tylko dla rodzin, ale również dla środowiska naturalnego. Nowa IKEA ogrzewana będzie energią geotermalną, energia cieplna z chłodni i mroźni zostanie wykorzystana do podgrzewania wody, a tuby słoneczne pozwolą doprowadzić naturalne światło nawet do najniżej położonych kondygnacji budynku. Woda deszczowa będzie magazynowana i wykorzystywana do spłukiwania toalet i podlewania roślin na parkingu. - Te rozwiązania stanowią odzwierciedlenie polityki zrównoważonego rozwoju firmy IKEA. Pozwolą one z jednej strony zadbać o ekonomiczną wydajność inwestycji, z drugiej zminimalizują jej wpływ na środowisko naturalne – tłumaczy Karol Tomczyk.

REKLAMA


Do tej pory IKEA Wrocław była najmniejszym sklepem IKEA w Polsce. Od 8 maja Wrocław będzie miał największy sklep IKEA w kraju, tworzony na miarę marzeń mieszkańców Wrocławia i okolic.


Nowy sklep IKEA powstaje w podwrocławskim Parku Handlowym Bielany, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła drogowego łączącego autostradę A4 i drogę krajową nr 98. Obiekt o powierzchni 37 705 m2 będzie największym i najnowocześniejszym sklepem szwedzkiego koncernu w Polsce. Koszt inwestycji to ponad 200 mln złotych.


Nowa IKEA w liczbach:


  • 3 – liczba kondygnacji

  • 15% - o tyle wzrośnie zatrudnienie

  • 67 – liczba prezentowanych wnętrz

  • Ponad 600 – liczba miejsc w restauracji

  • 1 450 – liczba miejsc parkingowych

  • 9 500 – liczba dostępnych artykułów

  • 37 700 m2 – powierzchnia sklepu

Ponad 200 mln zł – wartość inwestycji

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA