Wieża największego sklepu IKEA w Polsce odpalona! Nowy etap w historii IKEA Wrocław

Wieża największego sklepu IKEA w Polsce odpalona! Nowy etap w historii IKEA Wrocław

Wrocław
REKLAMA

Od piątku, 1 lutego, w Bielanach Wrocławskich świeci się czterdziestometrowa wieża kierunkowa. To kamień milowy w budowie największego sklepu IKEA w Polsce, oznaczający ważny etap w historii IKEA Wrocław. Wieża jest zapowiedzią otwarcia nowego sklepu, które nastąpi już wiosną 2013 roku.


Neon na wieży kierunkowej IKEA Wrocław zapalony został uroczyście w piątek, 1 lutego, o godz. 16:30. Do oświetlenia wykorzystano energooszczędne źródła światła typu LED. Wieża wskazuje cel wszystkim, którzy jadą do Bielan Wrocławskich w poszukiwaniu inspiracji. Największy sklep IKEA w Polsce oznacza przede wszystkim jeszcze szerszy asortyment funkcjonalnych, dobrze zaprojektowanych i przystępnych cenowo produktów wyposażenia domu na miarę marzeń.


- Wieża to symbol kluczowego etapu w historii IKEA Wrocław – wkrótce otworzymy nowy, dużo większy sklep, który swoim asortymentem powinien zadowolić oczekiwania każdego mieszkańca naszego regionu
mówi Paweł Bujko z IKEA Wrocław.

REKLAMA


Nowy sklep IKEA powstaje w podwrocławskim Parku Handlowym Bielany w bezpośrednim sąsiedztwie węzła drogowego łączącego autostradę A4 i drogę krajową nr 98. Obiekt o powierzchni 37 705 m2 będzie największym i najnowocześniejszym sklepem szwedzkiego koncernu w Polsce. Koszt inwestycji to ponad 200 mln złotych.


Obecny sklep IKEA powstał w Kobierzycach w 1996 roku. Dwa lata później Inter IKEA Centre Polska otworzyła w sąsiedztwie sklepu Park Handlowy Bielany. Plan realizacji obecnej inwestycji IKEA zakłada oddanie sklepu do użytkowania już wiosną 2013 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA