Największa IKEA w Polsce od środka

Największa IKEA w Polsce od środka

Wrocław
REKLAMA

Już wiosną 2013 roku w Bielanach Wrocławskich otwarty zostanie największy i najnowocześniejszy sklep IKEA w Polsce. Prace budowlane przeniosły się do wnętrza obiektu, gdzie trwa m.in. aranżowanie działów.


Na 37 705 m2 będzie można znaleźć 9500 artykułów. W porównaniu z obecnie funkcjonującym sklepem to o 2000 więcej możliwości na wyposażenie wnętrza w produkty wysokiej jakości. Nowy sklep IKEA to 3 kondygnacje, ponad 600 miejsc w restauracji i 1450 miejsc parkingowych.


IKEA Wrocław będzie jeszcze bardziej przyjazna ludziom, ale także środowisku. W projekcie nowego sklepu wykorzystano wiele ekologicznych rozwiązań jak ogrzewanie obiektu przy użyciu energii geotermalnej (pompy ciepła) oraz proces odzysku energii cieplnej z chłodni i mroźni, która zostanie wykorzystana do podgrzewania wody. Zastosowane będą także tuby solarne pozwalające doprowadzić światło słoneczne przez kilka kondygnacji, a woda deszczowa wykorzystywana będzie do spłukiwania toalet oraz podlewania roślin na parkingu.

REKLAMA


Nowy sklep IKEA powstaje w podwrocławskim Parku Handlowym Bielany w bezpośrednim sąsiedztwie węzła drogowego łączącego autostradę A4 i drogę krajową nr 98. Obiekt o powierzchni 37 705 m2 będzie największym i najnowocześniejszym sklepem szwedzkiego koncernu w Polsce. Koszt inwestycji to ponad 200 mln złotych.


Obecny sklep IKEA powstał w Kobierzycach w 1996 roku. Dwa lata później Inter IKEA Centre Polska otworzyła w sąsiedztwie sklepu Park Handlowy Bielany. Plan realizacji obecnej inwestycji IKEA zakłada oddanie sklepu do użytkowania już wiosną 2013 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA