Wrocławianie będą mieć największy sklep IKEA w Polsce

Wrocławianie będą mieć największy sklep IKEA w Polsce

Wrocław
REKLAMA

Tuż pod Wrocławiem powstanie największa i najnowocześniejsza IKEA w naszym kraju. Szwedzka firma właśnie rozpoczęła budowę obiektu na Bielanach Wrocławskich, który po otwarciu zastąpi obecnie funkcjonujący sklep. Nowa IKEA będzie gotowa w przyszłym roku.

Nowy sklep IKEA powstanie w podwrocławskim Parku Handlowym Bielany. Obiekt o powierzchni 37 705 m2 będzie największym i najnowocześniejszym sklepem szwedzkiego koncernu w Polsce. Koszt inwestycji to ponad 200 mln złotych.

- Nowy sklep to nowa jakość. Połączenie potencjału dużej powierzchni oraz nowatorskich rozwiązań. Co ważne zadbaliśmy również, by cała inwestycja została wykonana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przykładem może być wykorzystanie do ogrzewania obiektu pomp ciepła czy energii emitowanej przez urządzenia chłodnicze - mówi Karol Tomczyk, kierownik sklepu IKEA Wroclaw.

Obecny sklep IKEA powstał w Kobierzycach w 1996 roku. Dwa lata później Inter IKEA Centre Polska otworzyła w sąsiedztwie sklepu Park Handlowy Bielany. Plan realizacji obecnej inwestycji IKEA zakłada oddanie sklepu do użytkowania już w 2013 roku.

Jak już was informowaliśmy w grudniu, centrum handlowe na Bielanach powiększy się dwukrotnie. Na terenie przylegającym do pasażu, w którym mieści się obecnie m.in. Tesco i IKEA pojawi się 120 nowych sklepów, 1,5 tys. dodatkowych miejsc parkingowych i o 60 tys. mkw. więcej powierzchni handlowej.

Po zakończeniu prac Park Handlowy Bielany będzie budynkiem wielokondygnacyjnym. Znajdą się w nim głównie sklepy z odzieżą, a także punkty rozrywkowe. Rozmowy z potencjalnymi najemcami dopiero ruszyły, póki co nie są znane nazwy konkretnych firm, które ulokują swoje punkty w rozbudowanym centrum.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA