[Warszawa] Mieszkanie idealne = Mieszkanie "zielone"

[Warszawa] Mieszkanie idealne = Mieszkanie "zielone"

REKLAMA

Skanska Residential Development Poland zapytała klientów jakie powinno być mieszkanie idealne. Z badań  przeprowadzonych podczas wrześniowych targów Murator Expo jednoznacznie wynika, że mieszkanie marzeń Polaków to takie, w którym zastosowano "zielone" rozwiązania.


Mieszkanie idealne = Mieszkanie „zielone”

 

„Jakie jest mieszkanie idealne?” – odpowiedzi na to pytanie szukała, podczas targów Murator Expo, firma Skanska Residential Development Poland. Okazuje się, że dla większości respondentów mieszkanie marzeń to takie, w którym zastosowano „zielone” rozwiązania. Idealny dom powinien być energooszczędny (tak uważa 87% respondentów) i przyjazny środowisku (78%). Z badań wynika także, że prawie 90% z nas w mieszkaniu marzeń chciałoby obniżyć wydatki na prąd oraz gaz, a 82% za wodę. W nowym osiedlu Skanska Residential Development Poland – Park Ostrobramska – wprowadzono innowacje, które pozwolą sprostać tym oczekiwaniom.

 

Mieszkanie „zielone” = Park Ostrobramska

Skanska Residential Development Poland stawia w centrum uwagi prostotę, funkcjonalność i energooszczędność mieszkania. Park Ostrobramska to projekt innowacyjny i „zielony”. Łączy dwa światy: natury i nowoczesności.W trosce o oszczędność energii, w Parku Ostrobramska zadbano o dodatkową izolację termiczną budynków oraz szczelne okna o podwyższonych współczynnikach izolacji ciepła. Wewnątrz budynków – na korytarzach i w lobby, zastosowane zostanie oświetlenie typu LED, które jest obecnie najbardziej energooszczędnym źródłem światła i pozwala na redukcję zużycia energii o około 60%. W częściach wspólnych zamontowane zostaną czujniki ruchu.

 

Przyszłym mieszkańcom Parku Ostrobramska będziemy oferować także „zielony” standard wykończenia mieszkań. Dzięki kilku prostym rozwiązaniom, będą oni mogli oszczędzić ponad 1000 PLN w skali roku na samych opłatach za wodę. Dla tych, którzy będą chcieli sami wykańczać swoje mieszkanie, przygotujemy specjalny ekologiczny poradnik – mówi Justyna Biernacka, Green Business Coordinator w Skanska Residential Development Poland.

 

Do listy ekologicznych rozwiązań Parku Ostrobramska należy dodać instalację do ładowania samochodów elektrycznych oraz wprowadzenie poszerzonej segregacji śmieci. Ten ostatni pomysł zakłada budowę systemu zarządzania odpadami z podziałem na papier, plastik, szkło, aluminium, a nawet baterie czy lekarstwa oraz drobną elektronikę.

 

Park Ostrobramska = Idealna przestrzeń


Najważniejsze jest miejsce i przestrzeń. Dlatego też Skanska Residential Development Poland szczególną uwagę przywiązuje do lokalizacji oraz okolicznej infrastruktury. Park Ostrobramska powstaje w miejscu dobrze skomunikowanym z centrum miasta. Do centrum Warszawy można dojechać w 15-20 minut autobusem lub rowerem.Ważne jest, aby mieszkańcy szybko mogli załatwiać najważniejsze, codzienne sprawy.
W pobliżu Parku Ostrobramska znajdują się liczne małe sklepiki, centrum handlowo-rozrywkowe, duże, znane markety, pływalnia, szkoły i przedszkola. Wszystko, co najważniejsze w codziennym życiu, jest w zasięgu ręki.


Projekty współtworzymy wraz z naszymi potencjalnymi klientami. Staramy się patrzeć na planowane realizacje z punktu widzenia przyszłych mieszkańców. Podstawą do powstania projektu Parku Ostrobramska były szczegółowe badania fokusowe. To właśnie odpowiedzi warszawiaków stały się inspiracją podczas projektowania przestrzeni osiedla – mówi Michał Świderski, Sales and Marketing Manager w Skanska Residential Development Poland. Dbamy także o poczucie bezpieczeństwa naszych klientów. Aby dać gwarancję, że ich pieniądze są bezpieczne, a zakup mieszkania pewny, prowadzimy zamknięty rachunek powierniczy. Budowę finansujemy ze środków własnych Skanska.

 

Na 7-hektarowej działce powstanie 1600 mieszkań. Budowa rozpoczęła się już w czerwcu tego roku. Pierwszy etap, którego budowa zakończy się do końca 2013 r., to dwa siedmio- i trzynastokondygnacyjne budynki o łącznej liczbie 298 mieszkań.W Parku Ostrobramska każdy znajdzie mieszkanie na miarę swoich potrzeb. Zarówno singiel, jak i kilkoosobowa rodzina będą mogli wybrać swój przyszły dom spośród szerokiej gamy lokali: od 27-metrowego studia do 127-metrowych apartamentów. Ceny rozpoczynają się już od 6 015 PLN za metr kwadratowy. Dodatkowo mieszkańcy Parku Ostrobramska będą mogli skorzystać z wielu udogodnień m.in.: dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego, stojaków na rowery czy niecodziennych placów zabaw.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Piętrowiec Domaniewska 24 wznosi się na warszawskim Mokotowie
Matexi Polska z nowym projektem deweloperskim na warszawskim Mokotowie. Przy ul. Domaniewskiej powst...
W 2022 roku w centrum Wrocławia ruszy budowa dużego kompleksu biurowego
Działająca od kilkunastu lat stacja paliw BP przy ul. Swobodnej we Wrocławiu, działająca tuż obok bi...
Nakielska – Nowoczesne i eleganckie apartamenty w centrum Warszawy od PROFIT Development [FILM]
W zielonej części Woli, w sąsiedztwie czterech parków, PROFIT Development realizuje nową inwestycję...
Trwa przebudowa stacji towarowej Katowice Szopienice Północne [ZDJĘCIA]
Efektywne wykorzystanie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. środków unijnych m.in. z Programu Oper...
W wakacje 2022 roku zatankujesz przy drodze S3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami
Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy stacji paliw na Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) Lub...
Wzgórze Partyzantów gotowe do I etapu remontu. Miasto czeka na rządową promesę [FILM + ZDJĘCIA]
Jest już gotowa dokumentacja projektowa rewaloryzacji części Bastionu Sakwowego (Wzgórza Partyzantów...
Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...