Selenza na Klecinie – dlaczego warto tu zamieszkać?

Selenza na Klecinie – dlaczego warto tu zamieszkać?

Wrocław
these_eyes
these_eyes
REKLAMA

Jedno z południowych osiedli we Wrocławiu, położone pomiędzy Krzykami, Oporowem i Partynicami. Charakteryzuje je dobre połączenie do centrum Wrocławia, jak i jego obrzeży. Klecina, bo o niej mowa, jako osiedle przeżywa istny rozkwit, między innymi za sprawą nowych inwestycji, które tu powstają.

 

Znany wrocławski deweloper – Archicom, buduje tu swoje najnowsze osiedle Salenza. Dlaczego warto zamieszkać w tak miłych okolicznościach przyrody?

 

Od lat osiemdziesiątych Klecina powoli stawała się dla Wrocławian atrakcyjnym miejscem, zrzeszającym głównie całe rodziny. Końcówka lat dziewięćdziesiątych to dla osiedla spory przełom – wtedy powstawały okoliczne centra handlowe i zakłady przemysłowe – z mocno rozwijającymi się Bielanami Wrocławskimi na czele. Co obecnie możemy spotkać na Klecinie? Głównie zabudowę jednorodzinnych domków, zarówno tych willowych jak i szeregowych. Przyjazne tereny zielone, atrakcyjne dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Klecina jako urokliwe, dobrze skomunikowane miejsce stała się atrakcyjna także dla inwestorów. Jednak zainteresowanie okolicą rosło stopniowo.

 

Archciom – wiodący wrocławski deweloper zainteresował się tym terenem jako miejscem idealnym na stworzenie kameralnej inwestycji, która jednocześnie będzie spełniała wszystkie potrzeby i wymagania przyszłych mieszkańców.

 

REKLAMA

Osiedle Selenza, które niedawno otrzymało pozwolenie na budowę, powstanie w okolicy przedszkola, pętli tramwajowej i okolicznych sklepików. Ta część Wrocławia jest atrakcyjna szczególnie dla osób, które chcą połączyć mieszkanie w przyjaznych, relaksujących warunkach i dobre połączenie z centrum miasta.

 

Jak będzie wyglądało? Trzy dwupiętrowe budynki, otwarte na pobliski park usytuowane zostaną przy ul. Kobierzyckiej. Ciekawym wydaje się być punkt centralny Selenzy – dziedziniec tworzony z uszanowaniem o istniejące starodrzewia, forum spotkań z placem zabaw i ławeczkami. Zielony dziedziniec, bliskość parku oraz rzeki Ślęzy z pewnością ucieszy nie tylko posiadaczy czworonogów, ale także fanów aktywnego wypoczynku. Okoliczne tereny zielone z pewnością sprawdzą się przy codziennym joggingu.

 

Taka zorganizowana, przyjazna przestrzeń to wedle klecińskiej tradycji, miejsce idealne dla całych rodzin. Ograniczona liczba mieszkańców, ogródki i tarasy, a także duże balkony na wyższych kondygnacjach, które zwiększają kameralność inwestycji.

 

Miejsce to będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla stałych bywalców tego osiedla, którzy znają jego urok i małomiasteczkowy czar, mimo bliskości do centrum. Ale również inwestycja powinna zachęcić tych, którzy zamieszkiwali do tej pory części Wrocławia znacznie mniej kameralne takie jak np. Stare Miasto czy Śródmieście.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA