Na Nadodrzu odnowią stare przedmioty, zrewitalizują podwórko i stworzą farmę

Na Nadodrzu odnowią stare przedmioty, zrewitalizują podwórko i stworzą farmę

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

WSS PANATO zaprasza do współpracy przy realizacji projektu ''PA NA TO PODWÓRKO'' - rewitalizacji podwórkowej w dzielnicy Nadodrze we Wrocławiu. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano akcję renowacji starych przedmiotów, stworzenie farmy miejskiej i rewitalizację jednego z nadodrzańskich podwórek, cykl warsztatów kreatywnych dla dzieci i dorosłych, konsultacje wnętrzarskie, wykłady jak również debatę i wystawę.

SOBOTA 29 września - Podwórko - Rydygiera/Paulińska/Nobla/Pomorska

13:00-17:00 ''Miasto Marzeń'' WARSZTATY DLA DZIECI

Pod okiem animatorek PANATO dzieci stworzą swoje własne ''miasta marzeń'' z materiałów pozyskanych z recyklingu. Warsztaty nie tylko rozwijają wyobraźnię i umiejętności plastyczne, ale również uczą ekologii i twórczej pracy zespołowej.

14:00-17:00 ''Reinkreacja'' WARSZTATY UPCYKLINGOWE

Projektanci i rękodzielnicy PANATO pokażą, jak przywrócić dawną chwałę pozornie zepsutym lub zniszczonym przedmiotom lub zamienić je w modne gadżety czy elementy wystroju wnętrz. Warsztaty adresowane są do młodzieży i dorosłych.


NIEDZIELA 30 września - Infopunkt Nadodrze, Łokietka 5

15:00-16:30 WYKŁAD RECYKLING/UPCYKLING

Recykling jako recepta na kryzys gospodarczy. Doświadczeni projektanci opowiedzą o światowych trendach i najlepszych projektach oraz ich lokalnym i globalnym znaczeniu. Prezentacja polskiego dizajnu upcyklingowego i przegląd grup projektowych.

17:00-18:30 WYKŁAD DEKORATORNIA

Dobre i złe praktyki aranżacji wnętrz i co z tego dla ludzi wynika czyli 3 kroki do funkcjonalnego mieszkania. Doświadczony architekt wnętrz podpowie, jak kupować przedmioty, by nie przepłacać oraz gdzie szukać polskiego wzornictwa w dobrej cenie. 19:00-21:00 DEBATA ''Akcje miejskie vs. odbiór społeczny'' Czy akcje w podwórkach są potrzebne? Czego oczekują mieszkańcy? Kontynuacja debaty na temat rewitalizacji społecznej i przestrzennej miast na przykładzie projektu PA NA TO PODWÓRKO. Wykładom i debacie będzie towarzyszyć wystawa przedmiotów przekazanych przez mieszkańców Nadodrza i poddanych upcyklingowi przez zespół PANATO.

Więcej informacji na stornie www.panato.org

REKLAMA
Autor: bs/inf.pras

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA