Wrocław: Miasto sprzeda oficyny na Nadodrzuźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Miasto sprzeda oficyny na Nadodrzu

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Piętrowy budynek mieszkalny przy zbiegu ulic Kazimierza Jagiellończyka i Myśliwskiej nie ma przed sobą kamienicy. By go zbyć, urzędnicy muszą wydzielić parcelę z istniejącej o powierzchni 1,5 ha, obejmującej większość podwórza. Pod młotek ma trafić również fabryczna zabudowa przy placu Strzeleckim.
Miasto dodało 5 maja do swojej oferty nieruchomość zlokalizowaną przy ul. Kazimierza Jagiellończyka 38 na Nadodrzu. To wydzielona część działki nr 162/69 o powierzchni 290 mkw. Nie jest objęta planem miejscowym, co oznacza, że inwestor będzie musiał uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. Urzędnicy nie ustalili jeszcze ceny wywoławczej ani daty i rodzaju przetargu.
Pod wskazanym adresem mieści się piętrowy budynek mieszkalny o pow. użytkowej 256 mkw. Ma piwnicę.
UM Wrocławia
UM Wrocławia

Dawny zakład na sprzedaż

W ofercie miasta znajduje się jeszcze inna nieruchomość położona na Nadodrzu, przy pl. Strzeleckim (na podwórzu). Pow. działki nr 44/23 wynosi 1 048 mkw. Mieści się na niej czterokondygnacyjny budynek biurowo-gospodarczo-usługowy o pow. zabudowy 376 mkw. Jest w bardzo złym stanie technicznym. Plan miejscowy przeznacza ten teren m.in pod mieszkania, biura lub obiekty hotelowe.


Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA