Bogaci lubią nieruchomości

Bogaci lubią nieruchomości

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Nieruchomości to jedna z ulubionych możliwości inwestowania zamożnych osób. Trudno sobie wyobrazić naprawdę bogatą osobę, która nie ulokowałaby pokaźnej części swego kapitału w tego rodzaju aktywa. W jakie nieruchomości zainwestowali najbogatsi Polacy?


Jeśli przeanalizujemy pierwszą dziesiątkę tegorocznej edycji rankingu 100 najbogatszych Polaków sporządzonego przez tygodnik Wprost pod kątem inwestycji w nieruchomości to okaże się, iż zdecydowana większość z nich czyni to dużym rozmachem. Większym zainteresowaniem cieszy się sektor komercyjny, chociaż można znaleźć też przykłady inwestycji w rynek mieszkaniowy.


Inwestycje w nieruchomości to dla wymienionych poniżej osób nie tylko cenna dywersyfikacja portfela za sprawą braku korelacji nieruchomości z pozostałymi aktywami, ale również sposób na osiąganie w długim terminie ponadprzeciętnego zysku.

 


Inwestycje w nieruchomości najbogatszych PolakówMiejsce na liście 100 najbogatszych Polaków tygodnika WprostImię i nazwiskoNajważniejsze inwestycje w nieruchomości1Jan KulczykSpółka joint venture z nowojorskim potentatem Larry Silversteinem(odbudowującym WTC), która będzie zarządzać funduszami inwestującymi w biurowce i centra handlowe.2Zygmunt Solorz-Żak38 ha Portu Praskiego3Michał SołowowSpółka deweloperska Echo Investment4Leszek CzarneckiSpółka deweloperska LC Corp5Roman i Grażyna Karkosikowie-6Jerzy Starak-7Dariusz MiłekGalerie handlowe Cuprum Arena, Korona Kielce, planowane kolejne, dwa pałace, rezydencja w Włoszech8Grażyna KulczykGaleria handlowa Stary Browar, nieruchomości w Szwajcarii i Londynie9Tadeusz ChmielFirma meblarska Black Red White - 56 własnych salonów w całej Polsce, w tym 11 wielkopowierzchniowych sklepów10Zbigniew NiemczyckiBiurowiec Curtis Plaza w Warszawie, hotel Bryza w JuracieOpracowanie: Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A.


 

REKLAMA

 

Nie trzeba jednak być miliarderem, aby inwestować w nieruchomości. Do najpopularniejszych form inwestowania wśród osób dysponujących mniejszym kapitałem należą inwestycje w mieszkania i grunty. Z pewnością warto jednak wzorować się na najlepszych i dlatego inwestując w nieruchomości należy myśleć o nich w perspektywie długookresowej.

 

Emmerson S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA