[Poznań] Wiosenne ożywienie w nieruchomościach

[Poznań] Wiosenne ożywienie w nieruchomościach

FortePR s.c.
REKLAMA
Wiosną budzi się rynek nieruchomości. Klienci po zimie i początku roku nabierają energii i ochoty na zakup własnego mieszkania. Sprzyjają temu korzystne oferty proponowane przez deweloperów na pierwszych w nowym roku targach. Do Poznania Targi Mieszkań i Domów zawitają już 25 i 26 lutego.

Stabilna kwota kredytów

Początek nowego roku to zwykle czas zastoju na rynku nieruchomości. Klienci w tym czasie finalizują zazwyczaj transakcje z końca ubiegłego roku. Zmiany przynosi wiosna, gdy na rynku pojawiają się nowi potencjalni kupcy, zainteresowani realizacją noworocznych postanowień. W 2017 roku miało być jednak trudniej o kupno własnego mieszkania. Do 20 proc. wartości nieruchomości wzrósł bowiem wymagany wkład własny przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Bankowcy zapowiadali także zaostrzenie polityki kredytowej. Jednak jak pokazuje najnowszy raport Metrohouse i Expandera, zapowiadanych ograniczeń w polityce kredytowej na razie nie ma, a dostępność kredytów pozostaje taka sama jak w 2016 roku. To dobra wiadomość dla tych, którzy będą decydowali się na kupno nieruchomości na wiosnę.

Poznaniacy chcą zieleni

Wzmożony ruch na rynku nieruchomości na wiosnę nie jest jednak cechą charakterystyczną jedynie 2017 roku. Taka tendencja zauważana jest w każdym – klienci chętniej decydują się na zakup mieszkania na wiosnę oraz jesienią, a miesiącami z największą aktywnością są marzec i październik.
Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wskazują, że dla mieszkańców stolicy Wielkopolski najważniejsza jest lokalizacja, a w tym otoczenie nieruchomości. Poznaniacy do 44 roku życia decydują się częściej na mieszkania z dostępem do zieleni, nieco oddalone od centrum.
To prawda, że wiosną zauważamy większe zainteresowanie kupnem nowych mieszkań – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz z Agencji Inwestycyjnej. – Po zimie, gdy na dworze robi się cieplej, klienci zaczynają myśleć o dobrym miejscu do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dlatego tak duże znaczenie ma dla nich otoczenie inwestycji i  bliskość terenów zielonych. To niewątpliwie plus naszej inwestycji przy ulicy Źródlanej 17. Casa Fonte na Górnym Sołaczu, położona jest bardzo blisko Parku Sołackiego oraz Parku Wodziczki, doskonałych miejsc na wiosenny odpoczynek. Z kolei dużym atutem mieszkań przy Batorego 41A jest bezpośrednie sąsiedztwo lasu i Rezerwatu Żurawiniec – dodaje Taflińska-Tadeusz.
Co ciekawe Poznaniacy wolą mieszkać w dalszej odległości od centrum, ale lubią być z tym centrum skomunikowani. To stawia przed deweloperami wyzwanie, by planować inwestycje w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, jak chociażby budynki Agencji Inwestycyjnej na os. Batorego 41A. Dzięki bliskości Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do centrum można dostać się stamtąd w około 10 minut.

Promocje na targach

Innym ważnym czynnikiem, który wiosną ma wpływ na zwiększenie ruchu na rynku nieruchomości są pierwsze w roku targi nieruchomości, organizowane zazwyczaj pod koniec lutego. Targi są dla klientów dobrą okazją do zakupu mieszkania w promocyjnej cenie. Do Poznania Targi Mieszkaniowe zawitają w weekend 25 i 26 lutego. W hali 3 MTP na klientów będzie czekało ponad 100 wystawców.
Obecność na targach jest bardzo ważnym elementem naszej działalności. Prezentujemy tam nasze gotowe inwestycje oraz nowo rozpoczynane  jak na przykład nieruchomość przy ulicy Stróżyńskiego 11, której budowa właśnie ruszyła. Klienci lubią przychodzić na targi, bo mogą zapoznać się tam z aktualną ofertą wielu deweloperów, ale także zasięgnąć opinii ekspertów i porównać w jednym miejscu wiele różnych inwestycji. Oczywiście mogą także liczyć na specjalne promocje targowe – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz z Agencji Inwestycyjnej.
Widać więc, że wiosna jest tym okresem w roku, kiedy na rynku nieruchomości uaktywniają się klienci, ale także deweloperzy. Bez wątpienia przyniesie to korzyści dla obu stron.
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Poznaj warianty przebiegu obwodnicy Złotego Stoku
Od 13 do 16 grudnia br. odbywać się będą spotkania dla mieszkańców, podczas których zaprezentowane z...
BBI Development zrealizuje z Liebrecht&WooD 170-metrowy biurowiec Roma Tower w Warszawie [WIZUALIZACJE]
W samym centrum stolicy Polski powstanie kolejny ponad 100-metrowy wieżowiec. Spółki zależne BBI Dev...
Trwa realizacja nowej, wielkiej inwestycji zagranicznej pod Wrocławiem [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W Aglomeracji Wrocławskiej trwa realizacja kolejnej wielkiej inwestycji zagranicznej. W gminie Kobie...
Łącznica w Kalwarii Zebrzydowskiej skróci podróże koleją z Krakowa do Wadowic i Bielska-Białej
Budowa łącznicy skróci o około 15 minut czas przejazdu pociągiem z Małopolski na Śląsk, Zwiększy się...
W centrum Wrocławia trwa budowa biurowca Brama Oławska [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przy skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Piotra Skargi we Wrocławiu budowany jest nowy biurowiec Brama Oła...
Warszawa: Nowi najemcy 195-metrowego wieżowca Skyliner
Blisko 5 tys. mkw. powierzchni zajmą łącznie nowi najemcy Skylinera – DXC Technology i Luxoft. Obie...
Kraków: Dobiega końca budowa ostatniego etapu kompleksu biurowego High5ive [FILM + ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski, przy ulicy Pawiej w pobliżu Dworca Głównego PKP i Galerii Krakow...
Międzynarodowy koncern GlobalLogic otwiera biuro w Gdańsku
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Gdańsku. To GlobalLogic, amerykańska firma...
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Krakowie
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT stawia na stolicę Małopolski. DataArt, firma zajmująca się...
Przy ulicy Rembielińskiego w Łodzi powstaje budynek wielorodzinny Park Poniatowskiego I [WIZUALIZACJE]
Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA realizuje w Łodzi inwestycję mieszkaniową pn. P...