Jakich mieszkań szukali poznaniacy?

Jakich mieszkań szukali poznaniacy?

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

W miniony weekend poszukujący mieszkań mieli doskonałą okazję by w jednym miejscu porównać różne lokalizacje i propozycje deweloperów. W pawilonie nr 3 MTP odbyły się Targi redNet Dom Mieszkanie.

 

Jak zawsze w przypadku tego typu imprez wystawienniczych, deweloperzy przygotowali bardzo bogatą ofertę nieruchomości. Zwiedzający mogli również liczyć na specjalne promocje targowe przygotowane właśnie na tę okazję. Większość prezentowanych na Międzynarodowych Targach Poznańskich nieruchomości zlokalizowana była w Poznaniu, ale poszukujący podmiejskich lokalizacji także mogli znaleźć coś dla siebie. Odwiedzający poszukiwali mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach i z dogodnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Ważnym kryterium wyboru było również bliskie sąsiedztwo usług towarzyszących, w tym sklepów, szkół i przedszkoli. – Wśród odwiedzających targi bardzo dużo było rodzin z dziećmi. Ta grupa klientów pytała o duże mieszkania, głównie 3-pokojowe, z osobną kuchnią w przedziale 60-75 mkw. Pojawiały się również osoby, zainteresowanie mniejszymi mieszkaniami 2-pokojowymi oraz kawalerkami. W każdym przypadku Klientom zależało na balkonie lub tarasie. Wiele osób zwróciło również uwagę na mieszkania z własnym ogródkiem jakimi dysponujemy w Hevelii – mówi Adam Kisiel, specjalista ds. sprzedaży Monday Development – Z bardzo pozytywnym obiorem spotkała się nasza promocja targowa i prezentacja Hevelii w wersji 3D. Dzięki niej Klienci mogli łatwiej wyobrazić sobie charakter zabudowy, układ osiedla i wnętrza mieszkań – dodaje. Choć deweloperzy frekwencję uważają za umiarkowaną, to jednak zwiedzający mieli dość sprecyzowane kryteria, według których poszukiwali mieszkań. – Klienci byli zainteresowani konkretnymi dzielnicami Poznania. Uwagę ich przyciągnęła najnowsza inwestycja UWI  os. Botanika na Piątkowie. Targowi goście poszukiwali mieszkań o ciekawym i funkcjonalnym układzie pomieszczeń, z oddzielną kuchnią – mówi Beata Borkowska specjalistka ds. sprzedaży UWI Inwestycje – W większości pytali o mieszkania 2-pokojowe ok. 50 mkw, a także małe mieszkania 3-pokojowe do 55 mkw. – dodaje.

REKLAMA


Dla odwiedzających MTP, którzy nie byli jeszcze zdecydowani na konkretną lokalizację, przydatny z pewnością był Katalog Targowy. Znalazły się w nim nieruchomości pogrupowane dzielnicami, co już w domowym zaciszu z pewnością ułatwi wybór wymarzonego mieszkania. 

 

Wiosenne targi nieruchomości mamy już za sobą. Prócz wyboru własnego M, dla wielu zwiedzających była to również dobra okazją by sprawdzić możliwości finansowania zakupu wymarzonego mieszkania. Ci, którzy się jeszcze nie zdecydowali, kolejną okazję będą mieli na następnej imprezie targowej we wrześniu tego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA