Sukces nowej inwestycji

Sukces nowej inwestycji

wielkopolskie
REKLAMA

Osiedle Wiosenne w Zalasewie koło Poznania ma powstać pod koniec tego roku. Łagodna do tej pory zima umożliwiła sprawny przebieg prac na budowie, jednak do ich zakończenia pozostało jeszcze sporo czasu. Potencjalnym mieszkańcom zdaje się to jednak nie przeszkadzać – już teraz deweloper może się pochwalić sprzedaniem ponad jednej czwartej domów.


Inwestycja obejmująca 10 domów w zabudowie bliźniaczej realizowana przez firmę Planetbud Development cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mimo wczesnego etapu ukończenia. Przyczyn tego stanu rzeczy można upatrywać w ogólnie sprzyjającej sytuacji na rynku nieruchomości, którą obserwujemy od początku 2014 roku. Nowy program rządowy Mieszkanie dla Młodych, mimo pojawiających się głosów krytyki, przyciąga wielu potencjalnych klientów. Ożywienie w biurze sprzedaży Osiedla Wiosennego to jednak efekt nie tylko czynników zewnętrznych – zdaniem dewelopera, nowa inwestycja była odpowiedzią na potrzeby runku. – Trend kupna własnego M na przedmieściach można zaobserwować od jakiegoś czasu – mówi Tomasz Palacz, prezes zarządu firmy Planetbud Development. – Z Osiedla Wiosennego szybko dojedziemy do centrum Poznania, a po powrocie do domu możemy znów cieszyć się otoczeniem terenów zielonych – dodaje.  


Zabudowa bliźniacza na plus

REKLAMA

Oprócz położenia, przyszłych właścicieli interesują szczegóły dotyczące powierzchni i wykończenia budynku, który zamierzają kupić. Zabudowa bliźniacza jest na pewno wartą przemyślenia alternatywą dla droższych domów wolnostojących. Posiada też przewagę nad mieszkaniami w blokach. – Wahających się klientów zwykle przekonuje stosunek ceny do jakości wykonania i dodatkowe korzyści, takie jak ogródek czy miejsce postojowe – wyjaśnia Tomasz Palacz. – Zazwyczaj dopytują oni też o małą architekturę, dlatego projektując osiedle pomyśleliśmy o jego otoczeniu i oświetleniu – dodaje.

Deweloperzy są zgodni, że zapowiadane pod koniec ubiegłego roku ożywienie utrzymuje się. Po owocnym styczniu przyszedł nie mniej bogaty w transakcje luty. – Osiedle Wiosenne jest tego najlepszym przykładem. Kupcy terenów, na których budowa jest jeszcze we wczesnej fazie realizacji, mogą więc zwiastować definitywny koniec kryzysu na rynku nieruchomości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA