Deweloperzy szukają ziemi

Deweloperzy szukają ziemi

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Ziemia to cenny kapitał dewelopera. Stanowi element rozwoju firmy, jak również jest istotną informacją dla potencjalnych klientów. Kolejna inwestycja to przecież wyznacznik wiarygodności i ciągłości działalności dewelopera. Wzmianka o nowych kierunkach inwestycyjnych to przydatna wskazówka dla obserwatorów wielkopolskiego rynku.

 

Dobra koniunktura na rynku przekłada się na to, że deweloperzy wertują oferty w poszukiwaniu gruntów pod przyszłe inwestycje. Proces ten jednoznacznie wskazuje na to, że sukcesy bieżących inwestycji napędzają kolejne. Jakie tereny są najatrakcyjniejsze dla deweloperów i gdzie możemy spodziewać się w najbliższych latach nowych inwestycji?

 

Wysyp inwestycji w gminach

Potencjał inwestycyjny jest bardziej dostrzegalny nie w Poznaniu, lecz w gminach ościennych. Jak przyznaje Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Twoje M, sukces inwestycyjny w Plewiskach zachęca do wdrażania nowych projektów w Poznaniu i okolicach. Deweloper poszukuje obecnie dobrych jakościowo gruntów pod kameralną zabudowę szeregową dwulokalową. W przypadku firmy KM Building nowe tereny będą w niedalekiej przyszłości podwalinami rozwoju bieżących inwestycji w Brodowie oraz Błażejewku. Deweloper zauważył, że jedną z najbardziej docenianych cech obu inwestycji jest ich lokalizacja, dlatego terenów poszukuje w najbliższym ich sąsiedztwie. Inny kierunek inwestycyjny obrała sobie Grupa Deweloperska Łowiccy realizująca swoje dotychczasowe inwestycje w Plewiskach. – Aktualnie jesteśmy na etapie poszukiwań atrakcyjnych gruntów w Komornikach i innych gminach ościennych Poznania – potwierdza Łukasz Łowicki, prezes zarządu spółki.

REKLAMA

 

W obrębie miasta

Rozkwit budownictwa mieszkaniowego w obrębie gmin aglomeracji poznańskiej nie oznacza całkowitej stagnacji dla samego Poznania. Deweloper RED - Real Estate Development, który niedawno rozpoczął przedsprzedaż II etapu swojej inwestycji na Dębcu, rozważa zakup kolejnych gruntów na terenie miasta. – Przy wyborze kluczowa będzie dla nas dogodne położenie oraz dobre skomunikowanie z centrum – mówi Roma Pikulska, marketing manager Red Parku. Podobnymi uwarunkowaniami lokalizacyjnymi kieruje się spółka Łacina Dom, której bieżące przedsięwzięcie o nazwie Malta Fountain zrealizowano na Polance. Firma planuje związać się z Ratajami i ich okolicami na dłużej, przeprowadzając tam kolejne działania deweloperskie. Sprzyjająca sytuacja na rynku sprawia, że deweloperzy biorą pod uwagę także zróżnicowanie swoich kierunków inwestycyjnych. W przypadku spółki Proxin Ogrody przekłada się to na plan zakupu dodatkowych gruntów nie tylko pod zabudowę mieszkaniową, lecz także biurową. Deweloper analizuje oferty sprzedaży ziemi m.in. na terenie Poznania, Warszawy oraz w innych dużych ośrodkach miejskich.

 

Posiadanie własnych gruntów to element strategii firmy, jak i ważny sygnał dla jej klientów. Stanowi jeden z istotniejszych wyznaczników ciągłości działań dewelopera, co przekłada się na wzrost jego wiarygodności w oczach klientów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA