Na budowach wiosennie

Na budowach wiosennie

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Wiosna już chyba na stałe zadomowiła się w Poznaniu. Cieszy to szczególnie deweloperów, którzy podkreślają, że ciepła zima pozwoliła im na przyspieszenie realizowanych inwestycji, a okres wiosenny stanowi dopełnienie budów. Mury rosną nie tylko w stolicy Wielkopolski, ale także na jej obrzeżach.

 

Jednym z głównych czynników stymulujących popyt na domy i mieszkania jest program MdM. Rządowa dopłata sprawia, że wiele lokali, które kwalifikują się w jej ramy, sprzedaje się jeszcze na etapie „dziury w ziemi”. Tendencja do zakupu w ramach programu widoczna jest w szczególności w podpoznańskich miejscowościach. Według Magdaleny Czuryńskiej z Twojego M 70 proc. klientów firmy zakupiło lokale z dopłatą. Choć mieszkania i domy licznie nabywają także ci, którzy z programu nie korzystają. Dobra koniunktura na rynku sprawa, że buduje się dużo, a sprzedaje jeszcze więcej.


Pną się mury w Poznaniu

REKLAMA

Stolica Wielkopolski to wielki plac budowy. Deweloperzy chętnie inwestują w Poznaniu, a pierwsze promyki słońca oświetlają nowo powstające inwestycje. Buduje się w różnych częściach miasta, w szczególności na Grunwaldzie, Jeżycach, Dębcu czy Podolanach. Na tych ostatnich przy ul. Jasielskiej Ekonbud-Fadom ukończył III etap Reduty Nowe Podolany. – Koniec zimy w naszym wykonaniu to 67 oddanych mieszkań. Osiedle dynamicznie się rozwija i możemy pochwalić się już prawie 200 lokalami – mówi Agata Nowaczyk z Ekonbud-Fadom. Prace nieprzerwanie trwają także na poznańskim Dębcu, na którym powstaje kolejny etap inwestycji Red Park. Obecnie z ziemi wychodzi drugi budynek – Wszystkie prace postępują zgodnie z założonymi planami. W II etapie powstanie 135 mieszkań, obecnie ukończyliśmy halę garażową mówi Roma Pikulska Marketing Manager RED Real Estate Development. Również na Grunwaldzie przy ulicy Bosej powstaje nowa inwestycja pod nazwą Osiedle Atrium. Powstanie tu zespół pięciu budynków wielorodzinnych. – Dzięki pogodnej zimie udało nam się zakończyć ściany kondygnacji podziemnych, rozpoczynamy budowę parteru. Stan surowy budynku planujemy zamknąć do czerwca – mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald. Już za kilkanaście dni budowa ruszy w innej części miasta, na Ogrodach. – W przyszłym tygodniu teren budowy II etapu osiedla Nowe Ogrody przejmuje generalny wykonawca. Przygotuje zaplecze budowy, która ruszy w końcem kwietnia – mówi Marlena Zapalska, przedstawiciel spółki Proxin Ogrody.


Pod miastem licznie

Sporo powstaje także w podpoznańskich gminach. – Wiosna to dobry czas, aby przyśpieszyć prace budowlane. Na Osiedlu Tęczowym ruszyła już rozbudowa II etapu. Obecnie zalewamy ławy fundamentowe w zabudowie czterolokalowej i montujemy więźbę dachową w szeregowcu – mówi Renata Glista z RGR Developer realizującego osiedle Tęczowe w Dachowej w gminie Kórnik. Z kolei Plewiska również wzbogacą się o kilka nowych inwestycji. Jedną z nich są Rodzinne Ogrody, które realizuje Łowiccy Grupa Deweloperska. – Obecnie powstaje 8 domów w zabudowie bliźniaczej. Inwestycję zapowiadaliśmy na grudzień 2015 r., a ukończymy już pod koniec czerwca. Wpływ na to miała wyjątkowo krótka i ciepła zima – mówi Łukasz Łowicki, prezes zarządu Łowiccy Grupa Deweloperska. Przy ul. Fabianowskiej w Plewiskach buduje się kolejny etap Słonecznych Tarasów 2. – Wiosna sprzyja pracom na budowie, a osiedle zaczyna tętnić życiem. I etap jest gotowy w 30%, a data jego zakończenia to styczeń 2016 roku. Rozpoczęliśmy właśnie II etap inwestycji. Obecnie położone zostały ławy fundamentowe, a prace zaplanowano do czerwca przyszłego roku mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Twoje M. Z kolei w Bninie k. Kórnika powstaje III etap osiedla Rodzinny Zakątek. Poznański deweloper, KM Building, w ubiegłym roku zwiększył sprzedaż o ponad 100 proc. – W związku ze stosunkowo ciepłą zimą udało nam się przyspieszyć prace na inwestycjach. Zainteresowanie klientów jest spore, dlatego na wiosnę poszerzyliśmy naszą ofertę o 31 domów w zabudowie szeregowej – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA