Zima przyspieszyła budowy

Zima przyspieszyła budowy

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Tegoroczna zima jest wyjątkowo korzystna dla deweloperów, którzy ze względu na brak mrozów nie musieli wstrzymywać prac budowlanych. Co więcej, harmonogram niektórych inwestycji został znacznie przyspieszony.


Zarówno w samym Poznaniu, jak i w ościennych gminach prace na inwestycjach idą pełną parą. Deweloperzy zapowiadają, że dzięki ciepłej zimie inwestycje zostaną zakończone w terminie. – Warunki pogodowe dla budowy mają kolosalne znaczenie, dlatego cieszymy się, że zima w tym roku jest dla nas łaskawa. Brak zastoju w pracach powoduje, że III etap Reduty Nowe Podolany kończymy w terminie – mówi Agata Nowaczyk z Ekonbud-Fadom. Inwestycja przy ul. Jasielskiej zostanie ukończona 28 lutego br. Także na poznańskim Dębcu prace idą zgodnie z planem. – Wszystkie prace są wykonywane terminowo, trzymamy się harmonogramu II etapu osiedla. Kończy się okres obowiązywania promocji na start, wchodzimy w etap stałej, dobrej oferty cenowej, która już od 1 marca będzie kierowana do klientów – dodaje Roma Pikulska z Red Park.

REKLAMA


Także w podpoznańskich gminach praca wre. Magdalena Czuryńska ze spółki Twoje M deklaruje, że łagodna zima nie tylko ułatwia prace na budowach, ale i pozwala na ich delikatne przyspieszenie. – Dla nas to duży plus, bo jednocześnie prowadzimy kilka budów, w tym na obu osiedlach Słoneczne Tarasy. Trzeba przyznać, że delikatna zima wpływa nie tylko na budowę, ale i na zainteresowanie klientów, którzy chętniej spotkają się z nami na inwestycjach – mówi dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. Przedterminowe zakończenie prac zapowiada również KM Building, które buduje w Brodowie i Bninie. Prace, które w harmonogramie budowy zamierzaliśmy kontynuować wiosną, bardzo mocno przyspieszyły już zimą – mówi Maciej Bartczak. Jak dodaje, przyspieszenie prac widoczne jest zarówno na Osiedlu Rodzinny Zakątek, jak i Osiedlu Słonecznym. Duży skok terminowy widoczny jest również na os. Tęczowym w Dachowej k. Kórnika. – W związku z brakiem przestojów prace przyspieszyliśmy o dwa miesiące – mówi Renata Glista z RGR Developer.


Okres zimowy to dla wielu deweloperów nie tylko czas prac na budowach, ale i przygotowań do kolejnych projektów. Spółka Łacina Dom, która zrealizowała inwestycję Malta Fountain na poznańskiej Polance, na wiosnę chce zadbać o nowy plac zabaw. – W związku z tym, że w naszej inwestycji mieszka wiele dzieci, jak i jest przedszkole, wychodzimy naprzeciw potrzebom najmłodszych. Na wiosnę powstanie dość duży plac zabaw – deklaruje Tomasz Wnuk ze spółki Łacina Dom. Z kolei większą inwestycję rozpoczyna spółka Proxin Ogrody, która zimą przygotowywała niezbędną dokumentację związaną z rozbudową osiedla Nowe Ogrody. – Zgodnie z założonym harmonogramem wkrótce rozpocznie się budowa II etapu, w ramach którego powstanie pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny z 85 mieszkaniami o powierzchni od 26 do 93 mkw. – mówi Marlena Zapalska członek zarządu spółki Proxin Ogrody budującej mieszkania na poznańskich Jeżycach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA