[Poznań] Zima przyspieszyła budowy

[Poznań] Zima przyspieszyła budowy

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Tegoroczna zima jest wyjątkowo korzystna dla deweloperów, którzy ze względu na brak mrozów nie musieli wstrzymywać prac budowlanych. Co więcej, harmonogram niektórych inwestycji został znacznie przyspieszony.


Zarówno w samym Poznaniu, jak i w ościennych gminach prace na inwestycjach idą pełną parą. Deweloperzy zapowiadają, że dzięki ciepłej zimie inwestycje zostaną zakończone w terminie. – Warunki pogodowe dla budowy mają kolosalne znaczenie, dlatego cieszymy się, że zima w tym roku jest dla nas łaskawa. Brak zastoju w pracach powoduje, że III etap Reduty Nowe Podolany kończymy w terminie – mówi Agata Nowaczyk z Ekonbud-Fadom. Inwestycja przy ul. Jasielskiej zostanie ukończona 28 lutego br. Także na poznańskim Dębcu prace idą zgodnie z planem. – Wszystkie prace są wykonywane terminowo, trzymamy się harmonogramu II etapu osiedla. Kończy się okres obowiązywania promocji na start, wchodzimy w etap stałej, dobrej oferty cenowej, która już od 1 marca będzie kierowana do klientów – dodaje Roma Pikulska z Red Park.


Także w podpoznańskich gminach praca wre. Magdalena Czuryńska ze spółki Twoje M deklaruje, że łagodna zima nie tylko ułatwia prace na budowach, ale i pozwala na ich delikatne przyspieszenie. – Dla nas to duży plus, bo jednocześnie prowadzimy kilka budów, w tym na obu osiedlach Słoneczne Tarasy. Trzeba przyznać, że delikatna zima wpływa nie tylko na budowę, ale i na zainteresowanie klientów, którzy chętniej spotkają się z nami na inwestycjach – mówi dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. Przedterminowe zakończenie prac zapowiada również KM Building, które buduje w Brodowie i Bninie. Prace, które w harmonogramie budowy zamierzaliśmy kontynuować wiosną, bardzo mocno przyspieszyły już zimą – mówi Maciej Bartczak. Jak dodaje, przyspieszenie prac widoczne jest zarówno na Osiedlu Rodzinny Zakątek, jak i Osiedlu Słonecznym. Duży skok terminowy widoczny jest również na os. Tęczowym w Dachowej k. Kórnika. – W związku z brakiem przestojów prace przyspieszyliśmy o dwa miesiące – mówi Renata Glista z RGR Developer.


Okres zimowy to dla wielu deweloperów nie tylko czas prac na budowach, ale i przygotowań do kolejnych projektów. Spółka Łacina Dom, która zrealizowała inwestycję Malta Fountain na poznańskiej Polance, na wiosnę chce zadbać o nowy plac zabaw. – W związku z tym, że w naszej inwestycji mieszka wiele dzieci, jak i jest przedszkole, wychodzimy naprzeciw potrzebom najmłodszych. Na wiosnę powstanie dość duży plac zabaw – deklaruje Tomasz Wnuk ze spółki Łacina Dom. Z kolei większą inwestycję rozpoczyna spółka Proxin Ogrody, która zimą przygotowywała niezbędną dokumentację związaną z rozbudową osiedla Nowe Ogrody. – Zgodnie z założonym harmonogramem wkrótce rozpocznie się budowa II etapu, w ramach którego powstanie pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny z 85 mieszkaniami o powierzchni od 26 do 93 mkw. – mówi Marlena Zapalska członek zarządu spółki Proxin Ogrody budującej mieszkania na poznańskich Jeżycach.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

W centrum Wrocławia trwa budowa biurowca Brama Oławska [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przy skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Piotra Skargi we Wrocławiu budowany jest nowy biurowiec Brama Oła...
Warszawa: Nowi najemcy 195-metrowego wieżowca Skyliner
Blisko 5 tys. mkw. powierzchni zajmą łącznie nowi najemcy Skylinera – DXC Technology i Luxoft. Obie...
Kraków: Dobiega końca budowa ostatniego etapu kompleksu biurowego High5ive [FILM + ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski, przy ulicy Pawiej w pobliżu Dworca Głównego PKP i Galerii Krakow...
Międzynarodowy koncern GlobalLogic otwiera biuro w Gdańsku
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Gdańsku. To GlobalLogic, amerykańska firma...
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Krakowie
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT stawia na stolicę Małopolski. DataArt, firma zajmująca się...
Przy ulicy Rembielińskiego w Łodzi powstaje budynek wielorodzinny Park Poniatowskiego I [WIZUALIZACJE]
Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA realizuje w Łodzi inwestycję mieszkaniową pn. P...
Wzrost aktywności na rynku biurowym w Warszawie
Skutkiem wybuchu pandemii COVID-19 było przejście większości firm na pracę zdalną i ograniczenie zap...
Warszawa Zachodnia – w grudniu wsiądziemy do pociągów z nowego peronu [ZDJĘCIA]
Konstrukcje zadaszenia z panelami fotowoltaicznymi kilkanaście metrów nad peronami, szerokie podziem...
Accolade inwestuje w Jeleniej Górze. Będą nowe miejsca pracy
Grupa Accolade zdecydowała się na nową inwestycję na Dolnym Śląsku. Tym razem postawiła na Jelenią G...
Jest zgoda na budowę Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
W samym centrum stolicy Dolnego Śląska, między placem Uniwersyteckim, ulicą Fredry i Szewską wybudow...