Czy mroźna zima spowolniła budowy?

Czy mroźna zima spowolniła budowy?

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Zima każdego rok zaskakuje nie tylko kierowców. Również dla branży deweloperskiej jest to okres kiedy musi paść odpowiedź na ważne pytanie – czy wstrzymać budowę? Styczeń przyniósł ujemne temperatury w całej Polsce. Sprawdziliśmy jak wpłynęły one na prowadzone inwestycje w Poznaniu i powiecie.
Jeszcze do niedawna mrozy ograniczały prace na budowie i wstrzymywały je aż do wiosny. Postęp technologiczny, a także innowacyjne materiały budowlane, pozwalają w pewnych okolicznościach, przy zachowaniu odpowiednich środków na kontynuowanie prac.
REKLAMA
Zaawansowanie budowyTegoroczna jesień jak i początek zimy były łaskawe dla deweloperów. Dodatnie temperatury w listopadzie i przez większość grudnia pozwoliły na wykonanie wielu prac jeszcze przed nadejściem mrozów. Na zaawansowanym poziomie jest Osiedle Wiosenne II w Zalasewie i Osiedle Tulipanowe w Środzie Wielkopolskiej. – W Zalasewie trwają prace wykończeniowe na Osiedlu Wiosennym II, gdzie w II etapie pozostało już tylko 18 wolnych domów. Postępuje również budowa Osiedla Tulipanowego, domy zostaną oddane do użytku jesienią tego roku. W najbliższym czasie rozpoczniemy realizację nowej inwestycji – Osiedla Liliowego w Swarzędzu – mówi Weronika Potarzycka, z biura sprzedaży Planetbud Development. Postępy na budowie deklaruje również firma Grzegorczyk. – Aktualnie rozbudowujemy Osiedle Kameralne II w Poznaniu. Pracujemy nad dwoma budynkami, które są już gotowe w 60%. Jeden jest w stanie surowym, na drugim pojawiła się już więźba dachowa – komentuje Jakub Rozpendowski z firmy Grzegorczyk. Trwa rozbudowa osiedla Rodzinny Zakątek w podpoznańskim Błażejewku. – Niedawno, w ramach IV etapu ruszyła budowa 72 domów w zabudowie szeregowej. Przyszłym klientom proponujemy dwa rodzaje domów o powierzchni 70 i 86 mkw. Powstanie także pawilon handlowy oraz obszerny plac zabaw – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Rozrasta się także inwestycja na Winogradach, którą realizuje firma Agrobex. – Obecnie trwa budowa III etapu inwestycji Wilczak 20, w ramach której powstanie 78 mieszkań o powierzchniach od 34,57 do 54,26 mkw. Kilkudniowe mrozy nie opóźniły naszych prac – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. 
Trwają prace wykończenioweKiedy temperatura spada znacznie poniżej zera spowalniają się niektóre prace na zewnątrz. To jednak nie ogranicza prac wewnątrz budynków i wielu deweloperów kończących etapy zajmuje się właśnie tymi pracami. Przykładem może być budowa osiedla Atrium Grunwald. – Kończymy budynek E. Aktualnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz. Już w marcu mieszkania zostaną oddane do użytku – mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald. Zima nie wstrzymała też prac na Podolanach. – Na osiedlu Reduta Nowe Podolany realizujemy obecnie dwa budynki – 4 i 5. W budynku 5 jesteśmy na etapie prac wykończeniowych – mówi Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. Postępuje również budowa na Nowych Ogrodach zgodnie z założonym harmonogramem prac. – W budynku z II etapu wstawiono już okna, obecnie trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz niego. Ponadto ruszamy ze sprzedażą III etapu, którego budowa rozpocznie się wiosną bieżącego roku – mówi Marlena Zapalska, prezes Spółki Proxin Ogrody.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA