[Poznań] Czy mroźna zima spowolniła budowy?

[Poznań] Czy mroźna zima spowolniła budowy?

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Zima każdego rok zaskakuje nie tylko kierowców. Również dla branży deweloperskiej jest to okres kiedy musi paść odpowiedź na ważne pytanie – czy wstrzymać budowę? Styczeń przyniósł ujemne temperatury w całej Polsce. Sprawdziliśmy jak wpłynęły one na prowadzone inwestycje w Poznaniu i powiecie.
Jeszcze do niedawna mrozy ograniczały prace na budowie i wstrzymywały je aż do wiosny. Postęp technologiczny, a także innowacyjne materiały budowlane, pozwalają w pewnych okolicznościach, przy zachowaniu odpowiednich środków na kontynuowanie prac.
Zaawansowanie budowyTegoroczna jesień jak i początek zimy były łaskawe dla deweloperów. Dodatnie temperatury w listopadzie i przez większość grudnia pozwoliły na wykonanie wielu prac jeszcze przed nadejściem mrozów. Na zaawansowanym poziomie jest Osiedle Wiosenne II w Zalasewie i Osiedle Tulipanowe w Środzie Wielkopolskiej. – W Zalasewie trwają prace wykończeniowe na Osiedlu Wiosennym II, gdzie w II etapie pozostało już tylko 18 wolnych domów. Postępuje również budowa Osiedla Tulipanowego, domy zostaną oddane do użytku jesienią tego roku. W najbliższym czasie rozpoczniemy realizację nowej inwestycji – Osiedla Liliowego w Swarzędzu – mówi Weronika Potarzycka, z biura sprzedaży Planetbud Development. Postępy na budowie deklaruje również firma Grzegorczyk. – Aktualnie rozbudowujemy Osiedle Kameralne II w Poznaniu. Pracujemy nad dwoma budynkami, które są już gotowe w 60%. Jeden jest w stanie surowym, na drugim pojawiła się już więźba dachowa – komentuje Jakub Rozpendowski z firmy Grzegorczyk. Trwa rozbudowa osiedla Rodzinny Zakątek w podpoznańskim Błażejewku. – Niedawno, w ramach IV etapu ruszyła budowa 72 domów w zabudowie szeregowej. Przyszłym klientom proponujemy dwa rodzaje domów o powierzchni 70 i 86 mkw. Powstanie także pawilon handlowy oraz obszerny plac zabaw – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Rozrasta się także inwestycja na Winogradach, którą realizuje firma Agrobex. – Obecnie trwa budowa III etapu inwestycji Wilczak 20, w ramach której powstanie 78 mieszkań o powierzchniach od 34,57 do 54,26 mkw. Kilkudniowe mrozy nie opóźniły naszych prac – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. 
Trwają prace wykończenioweKiedy temperatura spada znacznie poniżej zera spowalniają się niektóre prace na zewnątrz. To jednak nie ogranicza prac wewnątrz budynków i wielu deweloperów kończących etapy zajmuje się właśnie tymi pracami. Przykładem może być budowa osiedla Atrium Grunwald. – Kończymy budynek E. Aktualnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz. Już w marcu mieszkania zostaną oddane do użytku – mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald. Zima nie wstrzymała też prac na Podolanach. – Na osiedlu Reduta Nowe Podolany realizujemy obecnie dwa budynki – 4 i 5. W budynku 5 jesteśmy na etapie prac wykończeniowych – mówi Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. Postępuje również budowa na Nowych Ogrodach zgodnie z założonym harmonogramem prac. – W budynku z II etapu wstawiono już okna, obecnie trwają prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz niego. Ponadto ruszamy ze sprzedażą III etapu, którego budowa rozpocznie się wiosną bieżącego roku – mówi Marlena Zapalska, prezes Spółki Proxin Ogrody.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Piętrowiec Domaniewska 24 wznosi się na warszawskim Mokotowie
Matexi Polska z nowym projektem deweloperskim na warszawskim Mokotowie. Przy ul. Domaniewskiej powst...
W 2022 roku w centrum Wrocławia ruszy budowa dużego kompleksu biurowego
Działająca od kilkunastu lat stacja paliw BP przy ul. Swobodnej we Wrocławiu, działająca tuż obok bi...
Nakielska – Nowoczesne i eleganckie apartamenty w centrum Warszawy od PROFIT Development [FILM]
W zielonej części Woli, w sąsiedztwie czterech parków, PROFIT Development realizuje nową inwestycję...
Trwa przebudowa stacji towarowej Katowice Szopienice Północne [ZDJĘCIA]
Efektywne wykorzystanie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. środków unijnych m.in. z Programu Oper...
W wakacje 2022 roku zatankujesz przy drodze S3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami
Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy stacji paliw na Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) Lub...
Wzgórze Partyzantów gotowe do I etapu remontu. Miasto czeka na rządową promesę [FILM + ZDJĘCIA]
Jest już gotowa dokumentacja projektowa rewaloryzacji części Bastionu Sakwowego (Wzgórza Partyzantów...
Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...