Wiosenna odsłona deweloperskich inwestycji

Wiosenna odsłona deweloperskich inwestycji

wielkopolskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Dodatnie temperatury, iście wiosenne słońce i dobre prognozy na kolejne miesiące cieszą deweloperów. Dla branży budownictwa mieszkalnego to znak, że harmonogramy zostaną w 100% zrealizowane, a prace na budowie mogą nawet przyspieszyć. Po stosunkowo łagodnej zimie, braku przestojów inwestycje rozwijają skrzydła i z rozmachem zmieniają się.
Tegoroczna zima na dobre się skończyła. Deweloperzy pełną parą ruszają ze wszystkimi pracami. – Warunki pogodowe dla budowy mają duże znaczenie, dlatego cieszymy się, że zima nie pokrzyżowała nam planów. Mogliśmy jednocześnie realizować budowę III etapu osiedla Radosna w Zalasewie, Osiedla Słonecznego w Szamotułach, Nowe Pobiedziska zlokalizowanego w sercu Pobiedzisk, jak i oddać do użytku kolejny etap na poznańskiej inwestycji Wilczak 20 – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Zimowy czas intensywnie minął też dla firmy Ekonbud-Fadom, która zakończyła realizację ostatniego etapu osiedla Reduta Nowe Podolany. – Już pod koniec listopada zostały zakończone prace związane z czwartym budynkiem, dzięki czemu pierwsi mieszkańcy mogli otrzymać klucze do własnych M jeszcze przed świętami. Teraz przygotowujemy projekt rozbudowy osiedla – zaznacza Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. Budowa zgodnie z planem postępuje na poznańskich Jeżycach. Stopień zaawansowania prac na osiedlu Nowe Ogrody przekroczył już poziom 60%. – Obecnie budynek osiągnął już docelową wysokość, zostały wstawione wszystkie okna, trwają prace związane z instalacjami, są wykonywane tynki oraz rozpoczęto realizację elewacji – podkreśla Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Z kolei osiedle Atrium Sielska 22 na wiosnę otrzyma prawomocne pozwolenie na użytkowanie. – Budynek jest już prawie gotowy. Trwają prace tynkarskie wewnątrz mieszkań oraz elewacyjne na zewnątrz – dodaje Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Na podobnym etapie jest pobliskie osiedle Atrium Grunwald przy ul. Bosej gdzie mieszkania będą gotowe w maju, a na sprzedaż zostały już tylko ostatnie dwa lokale.
REKLAMA
W podpoznańskich gminach praca również wre. Jarosław Szkopek deklaruje, że ujemne temperatury ułatwiły toczone prace na budowie Wschodniej 19 w Luboniu. – Zimowa aura sprzyjała wciskaniu ścianek szczelnych na terenie inwestycji oraz wykonaniu wykopu szerokoprzestrzennego. Teraz zajmujemy się wylewaniem betonu pod halę garażową – dodaje Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19. Zmiany widoczne są też w Zalasewie, Swarzędzu i Środzie Wielkopolskiej. – Niedawno przekazaliśmy klucze pierwszym mieszkańcom na Osiedlu Tulipanowym w Środzie Wielkopolskiej. Na ukończeniu jest Osiedle Liliowe w Swarzędzu – tutaj pracujemy nad elewacją budynku. Zgodnie z harmonogramem postępują działania na Alei Bukowej w Zalasewie. Natomiast w styczniu ruszyliśmy z budową Alei Wiśniowej, również zlokalizowanej w Zalasewie – mówi Weronika Potarzycka, specjalistka z biura sprzedaży Planetbud Development. Na zaawansowanym etapie budowy znajduje się inwestycja Zalasewo Park. – Łagodna zima pozwoliła nam na bezproblemowe kontynuowanie budowy w Zalasewie. Mogliśmy bez przeszkód prowadzić prace, a tym samym realizowany budynek wielorodzinny uzyskał już docelową wysokość czyli trzy kondygnacje – podkreśla Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Zgodnie z założonym planem postępują również prace na osiedlu Zielone Rabowice. – W styczniu i lutym odbywało się murowanie ścian parteru. Aktualnie rozpoczynamy stawianie ścian pięter – zaznacza Magdalena Błaszkowiak-Pepel z biura sprzedaży Greenbud Development. Wiele powstaje też w Murowanej Goślinie. Deweloper Linea właśnie kończy budowę drugiego budynku typu Villa ulicy Pogodnej, natomiast przy ulicy Stolarskiej rozpoczął stawianie ścian parteru w czterech budynkach typu "Forma". – W ramach budynku "Forma" zaplanowaliśmy cztery mieszkania, każde mające po około 74 mkw. Łącznie powstanie więc 16 komfortowych i przestronnych mieszkań z ogrodem – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA